Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na povinné očkování koťat | rady

Jak na povinné očkování koťat | rady

Jak na povinné očkování koťat | rady. Na očkování koťat je zapotřebí myslet vždy včas, jelikož si imunitu vytvářejí do 3 měsíců svého věku. Majitel se může vždy rozhodnout mezi monovalentním a polyvalentním očkováním. Monovalentní je pouze proti jedné nemoci, takže se doporučuje polyvalentní, které zahrnuje očkování proti více nemocem naráz. Kočičích nemocí je poměrně mnoho, takže očkování nezanedbávejte. Čtěte, jak očkování koťat zařídit.

1

Pravidelné očkování

Důležitá je pravidelnost očkování. První očkování musí proběhnout do 9. týdne věku kotěte. Následně se 12. týden provede přeočkování. Další přeočkování se provádí vždy po roce, tak si termíny vždy poznamenejte, abyste na ně nezapomněli.

2

Odčervení

Dejte pozor na to, aby bylo kotě před prvním očkováním minimálně dvakrát odčerveno. Odčervení provádějte po 2, 4, 6 a 12 týdnech po porodu.

3

Vzteklina

Očkování proti vzteklině je již pro všechny majitele koček povinné a dodržuje se podle 1. kroku. Spojte ho vždy nejlépe i s očkováním proti dalším nemocem.

4

Kočičí mor

Onemocnění, které má za důsledek úbytek bílých krvinek. Po očkování se imunita přenáší na koťata.

5

Kočičí rýma

Velmi nepříjemné onemocnění, které není vážné, ale může se stát chronickým. Kočka má často výtok z nosu, velké ospalky, záněty spojivek a skelné oči. Očkování není povinné, ale kočce tím velmi pomůžete.

6

Virová leukémie

Za důsledek má zvýšenou tvorbu bílých krvinek. Před očkováním se dělá krevní test, který odhalí, jestli už kočka náhodou tuto nemoc právě neprodělává.

7

Zánět pobřišnice

Smrtelné onemocnění, proti kterému se kočka očkuje 16. týden po porodu.

8

Borelióza

Proti borelióze kočku očkujte, pouze pokud jste z města a nacházíte se v lokalitě, kde je klíšťat mnoho, jinak je malá šance nákazy.

9

Další nemoci a přeočkování

Očkování proti dalším nemocem zvažte a zkonzultujte s veterinářem. U všech zmíněných očkování je nutné i přeočkování.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat škrabadlo pro kočku | rady
Jak vybrat škrabadlo pro kočku | rady
Jak vybrat škrabadlo pro kočku | rady. Škrabadla jsou vhodná pro všechny kočky a pro kočky chované v interiéru jsou zcela nezbytná. Kočkám drápky dorů…
Jak pečovat o kočičí srst | rady
Jak pečovat o kočičí srst | rady
Jak pečovat o kočičí srst | rady. Kočky jsou neobvykle přítulní společníci, kteří se umí nejen slušně chovat, ale také se dovedou sami o sebe starat.…
Jak vyrobit svíčku ze zbytků vosku
Jak vyrobit svíčku ze zbytků vosku
Také se vám doma hromadí nedohořelé nebo polámané svíčky? Nevyhazujte je, můžete si z nich totiž odlít svíčku novou. Výroba domácí svíčky ve sklenicíc…
Jak vybírat psí obleček
Jak vybírat psí obleček
Především nelze vybírat psí oblečky podle plemen psů, neboť i mezi pejsky každé rasy jsou veliké rozdíly ve velikosti i hmotnosti. Správnou míru obleč…
Jak udržovat kotec pro hlodavce | rady
Jak udržovat kotec pro hlodavce | rady
Jak udržovat kotec pro hlodavce | rady. Ať už jste si pořídili jakéhokoli hlodavce, je nutné, aby byl jeho kotec čistý a útulný. Není potřeba žádné zd…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.