Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na rozšířené póry v obličeji | rady

Jak na rozšířené póry v obličeji | rady

Jak na rozšířené póry v obličeji | rady. Rozšířené póry jsou většinou přisuzovány mastné pleti a dovedou mladé ženy a dívky dost potrápit. Ale je potřeba si uvědomit podstatu tohoto problému, jehož základem je genetika. Máme již zakódováno, jakou kvalitu pleti budeme mít. To ovšem neznamená, že pokud máte mastnou pleť a rozšířené póry v obličeji, že se s tím nedá nic dělat. Existují praktiky a důkladná péče o pleť, které rozšířené póry stáhnou, dobře je vyčistí a stanou se méně nápadné a viditelné.

Co je potřeba

voda

citron

make-up

bahenní maska

maska z vaječného bílku

1

Udržovat pleť co nejvíce čistou

Podstatou, jak o rozšířené póry pečovat, je správné čištění. Pleť by měla být po celý den čistá, aby se nezanášely póry. V případě mastnější pokožky by měl být samozřejmostí pravidelný peeling, který zbavuje pleť odumřelých buněk a zároveň ji důkladně vyčistí. Důležité je také odličování make-upu. Pleť čistěte ráno i večer a několikrát do týdne použijte peeling. Vyvarujte se agresivním přípravkům, které pleť vysušují. Tyto přípravky sice mají účinek, ale jen krákodobý. Podporují však větší produkci mazu a póry se začnou více rozšiřovat a tím mají tendenci se opět více zanášet mazem a prachem. K čištění pleti používejte čistící vodu pro redukci rozšířených pórů anebo čistící pěnu, obojí zakoupíte všude v lékárně.

2

Vynikající masky a peelingy

1. Potřebujete 1 polévkovou lžíci cukru, olivového oleje a medu. Zvlhčete pleť a naneste peeling za pomocí jemných krouživých pohybů. Odstraňte teplou vodou.

2. Smíchejte mandlovou mouku s vodou, abyste mohli připravit pastu. Aplikujte na póry na dobu 20 minut. Opláchněte teplou vodou, poté naneste vodu s jablečným octem.

3. Smíchejte jedlou sůl a podmáslí, až vytvoříte jemnou emulzi. Nanášejte na pleť s velkými póry a dobře promasírujte. Opláchněte teplou vodou.

4. Přidejte citronovou šťávu a trochu mléka do ovesných vloček. Naneste směs na pleť a po 20 minutách odstraňte vlažnou vodou. Nepoužívejte, pokud máte na pleti rány.

3

Pomoc najdete i v kuchyni

Na mastnou pleť je dobrý i citrón, kterým se rozšířené póry mohou potírat. Osvědčené je rovněž smíchat citrón s ovesnými vločkami a nanést jako masku na obličej. Ale pozor na otevřené ranky v obličeji. V takovém případě se citrónu vyhněte a neaplikujte jej přímo na obličej. Ranky by se mohla zanítit a zarudnout, způsobit bolestivé komplikace. Na rozšířené póry výborně funguje maska z vaječného bílku, který odstraňuje nečistoty a odumřelé části kůže. Vynikající je také podmáslí, kterým se masíruje pleť. Pokožka na obličeji zjemní a získá potřebnou výživu. Po všech procedurách nezapomeňte na ošetření pleti vhodným krémem, který je určený pro problematickou pleť.

4

Nedostatky pleti se dají zakrýt

Přestože o svou pleť pečujete, vhodnými přípravky se vám daří problém korigovat, přesto subjektivně vnímáte, že to není úplně v pořádku a podle vašich představ. Bez problémů používejte vhodný make-up, který pleť příliš nezatíží. Není vhodné používat příliš těžké make-upy, které rozšířené póry nezakryjí, ale naopak, ještě zvýrazní. Jedná se o make-upy bez olejových přísad. Před nanesením make-upu není na škodu použít stahovací přípravky, nejlépe séra. Make-up se nanáší vždy směrem dolů, neboť opačný směr rozšířené póry nezakryje, spíše naopak.

Varování

  • Ověřte si, že netrpíte alergií na žádnou ze složek, které jsou obsažené v podomácku připravené pleťové masce.
  • Tento článek má pouze informativní charakter a nenahrazuje lékařskou péči.

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak využít kakaové máslo | rady a tipy
Jak využít kakaové máslo | rady a tipy
Jak využít kakaové máslo | rady a tipy. Kakaové máslo se samozřejmě používá především k výrobě poctivé a kvalitní čokolády. Uplatnění však nalezn…
Jak vyrobit domácí deodorant | DIY
Jak vyrobit domácí deodorant | DIY
Jak vyrobit domácí deodorant | DIY. Používání deodorantů či antiperspirantů je v současné době téměř nezbytností. Kupovaným přípravkům plným parabenů…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.