Přejít k hlavnímu obsahu

Jak nakupovat v autobazaru | rady

Jak nakupovat v autobazaru | rady

Jak nakupovat v autobazaru | rady. Mít automobil už dnes není jen otázkou společenské prestiže, často je vůz nezbytný pro váš osobní i pracovní život. Nová auta jsou drahá a ne každý je ochotný brát si na ně úvěr. Občas je tedy jedinou možností koupit ojetinu v autobazaru. Tady je ovšem potřeba dát si pozor. Ne každý obchodník je totiž férový.

1

Rozhodně je důležité, zaměřit se na vzhled auta. Přetočit tachometr je často běžnou, i když velice neseriózní praxí. Prohlédněte si, jak vypadá auto zvenku, a jestli vevnitř nemá příliš opotřebovanou řadicí páku, nebo sešlapané pedály, to jsou první indikátory, podle kterých rychle poznáte, jak to s používáním vozu je.

2

Požádejte o překontrolování vozu vlastním automechanikem. Pokud je prodejce seriózní a nemá co skrývat, nebude mít s vaším požadavkem problém. Jako amatér samozřejmě jen těžko poznáte, jestli je automobil skutečně v pořádku.

3

Nebojte se pokládat otázky. Prodejce by měl vědět naprosto přesně, co prodává, nenechte se tedy odbýt a dožadujte se odpovědí, i když se obchodníkovi nebude chtít odpovídat. Je dobré připravit si již doma seznam otázek, tak abyste nezapomněli na podstatné věci. Když nic jiného, budete mít jako zákazník lepší vyjednávací pozici, protože pro prodejce už nebudete laik, který o vozech nic neví.

4

Zkušební jízda je základ. Opět platí, že by na ni autobazar měl bez problémů přistoupit. Taková jízda bývá většinou krátká, přesto můžete zjistit zásadní nedostatky vozidla. Všímejte si především, jestli teplota motoru po dosažení provozní teploty zásadním způsobem nekolísá, jestli auto při jízdě netáhne k jedné straně, jestli při startování nevydává motor podezřelé zvuky.

5

Zajímejte se o servisní knížku. Všechny spolehlivé autobazary takové knížky mají. Pečlivě si ji pročtěte. Zde můžete zjistit spoustu zásadních informací o tom, jakými servisními úpravami vozidlo prošlo, a na co stojí za to zaměřit svou pozornost. Platí při tom, že spolehlivé autobazary jako například Auto ESA takovou službu běžně poskytují.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.