Přejít k hlavnímu obsahu

Jak natírat dřevo a jak o něj pečovat

12. Květen 2020

Jak natírat dřevo a jak o něj pečovat | video. Základem je, aby bylo dřevo dostatečně vyschlé. Aby vám dřevo dlouho vydželo, je nezbytné dřevo impregnovat. Na impregnační základ můžeme nanášet nátěr. Impregnační základ je nezbytný a je potřeba ho natřít jen jednou. Impregnační látky se zanesou hluboko do struktury dřeva. Povrch dřeva můžeme následně natřít lazurou, olejem nebo lakem. Záleží jen na vaší volbě a preferencích. Další rady, jak natírat dřevo a jak o něj pečovat, naleznete ve videu YT kanálu pořadu Receptář prima nápadů.

Tipy

Na hodně exponovaná místa můžeme použít speciální pochozí lak, který je modifikovaný uretanem. Lak má větší odolnost, je tvrdý, pružný a obsahuje UV filtr.

Autor: redakce
Hodnocení

Diskuze k videu

Další zajímavé články

Jak vybrat ideální ohřívač vody
Jednou z věcí, kterou musí lidé v domě bezpodmínečně vyřešit je, jak ohřívat vodu. Odpověď na tuto otázku je prostá – ohřívačem vody. Jak ale vybrat t…
Jak izolovat garáž | rady
Jak izolovat garáž | rady. V dnešní době jsou velmi populární betonové nebo plechové garáže. Ať už máte jednu z nich, nebo klasickou zděnou garáž, urč…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.