Přejít k hlavnímu obsahu

Jak naučit andulku mluvit | rady

Jak naučit andulku mluvit | rady. Máte doma andulku a chcete ji naučit říkat své jméno nebo zdravit, ale nevíte jak na to? Pro nejlepší možný výsledek je vhodné dbát zejména na zajištění známého a klidného prostředí a pravidelnost výuky. Pokud máte pocit, že je vaše andulka nadaná na mluvení, kdy například sama začala napodobovat nějaký zvuk ze svého okolí, zkuste ji v její snaze náležitě podpořit a začněte s její cílenou výukou.

1

Kdy s výukou mluvení u andulky začít? Ideálně co nejdříve, tedy nejlépe ihned po jejím osamostatnění a oddělení od rodičů, protože tehdy má andulka nejlepší předpoklad pro učení mluvení.

2

Kde výuku andulky provádět? Samozřejmě doma, tedy v místě, které je ptáčkovi důvěrně známé, kde může být ptáček dokonale uvolněn a může svou pozornost soustředit právě pouze na učení. Velmi vhodné je také to, aby bylo na tomto místě nejlépe absolutní ticho, tzn. i bez zvukové kulisy v pozadí. Prostě není vhodný jakýkoliv rušivý element, který by odváděl andulčinu pozornost od učení.

3

Jak často a jak dlouho byste měli věnovat výuce vaší andulky čas? Lekce musíte provádět každý den (někteří chovatelé uvádějí i čtyřikrát denně) a jedna lekce by měla trvat jen několik minut, maximálně pak deset minut, protože delší dobu zpravidla neudržíte andulčinu pozornost.

4

Průběh lekce by měl být následující. Vlastní lekce by měla začít tím, že si ptáčka pomalu vyndáte z klece a upoutáte jeho pozornost. Vhodné je mít jej blízko svého obličeje, aby byl blízko vaším rtům, které zaručeně jeho pozornost upoutají. Následně je velmi důležité držet se hesla „opakování je matka moudrosti“ a vybrané slovo, kterým může být například pro začátek učení velmi vhodné jméno andulky, pomalu a srozumitelně opakovat. Dbejte také pokud možno na to, abyste slovo říkali stále stejným tónem hlasu. Můžete využít i novodobé technologie, jako je např. mobilní telefon či MP3.

5

Pokud budete mít v průběhu času pocit, že z andulčina zobáčku zní nějaké náznaky mluvení, nepřestávejte s výukou, ale naopak začněte slovo znovu opakovat.

6

A nezapomeňte! Chcete-li, aby vaše andulka mluvila, musíte být velmi důslední, trpěliví a vytrvalí.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak chovat kanárka | rady
Jak chovat kanárka | rady. Kanárci jsou ptáci ideální pro začínající chovatele, pokud jim dokážete připravit podmínky a splnit jejich skromné nároky.…
Jak chovat andulku
Andulky patří díky své přátelské povaze, hravosti a cenové dostupnosti k nejpopulárnějším exotickým ptákům. Andulka je společenský papoušek, který při…
Jak krmit slepice v zimě
Jak krmit slepice v zimě | návod. Aby slepice nesly i v zimě, vyžadují nejen zajištění přiměřeného tepla a světla, ale také kvalitní stravu. Tipy…
Jak vybavit kurník pro slepice
Jak vybavit kurník pro slepice | návod na vybavení kurníku. Pokud si chcete pořídit slepice a mít tak přísun domácích vajíček, ať už kvůli etickým, fi…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.