Přejít k hlavnímu obsahu

Jak opravit sítě v dřevěných a hliníkových rámech | rady

Jak opravit sítě v dřevěných a hliníkových rámech | rady

Jak opravit sítě v dřevěných a hliníkových rámech | rady. Každý, kdo má sítě v oknech, tak jistě řešil problém s jejich poškozením. Častou reakcí, na poškozené sítě, je jejich výměna. Ve skutečnosti ovšem není výměna mnohdy nutná. Poškození sítí je běžné a pravděpodobně se bude opakovat i v budoucnu, takže je vhodné se naučit je opravovat. Sítě se používají buď do oken nebo do dveří, jsou populární především v teplých ročních obdobích pro výměnu vzduchu v domě, bez zbytečných hmyzích návštěvníků. Sítě se liší podle toho, jestli jsou drátěné nebo z PVC. Jak poškozené sítě opravíme?

1

1. Natržení a díry

Pokud dojde k mechanickému poškození sítě, tak lze síť opravit pouze pomocí záplaty. Nejdříve je potřeba disponovat kouskem takové sítě. Pokud ji nemáte, tak ji snadno zakoupíte v domácích potřebách, klidně i jiný druh, ale podobné struktury.

2. Záplata

Z kusu zakoupené sítě vystřihněte záplatu, nejlépe čtvercového tvaru, aby se na síti snadno zamaskovala. Záplata musí být dostatečně velká, aby přesahovala přes okraje díry. Dokonce i samotnou díru v síti upravte tak, aby byla do tvaru čtverce. Pokud jde o drátěnou síť, tak udělejte záplatu vždy výrazně větší a následně, horizontálně i svisle, prostříhejte jednotlivé spoje, aby z každé strany záplaty koukaly drátky.

3. Použití záplaty

U běžné sítě je potřeba záplatu pouze přilepit, takže si síť nejdřív podložte, na záplatu štětcem naneste slabou vrstvu lepidla, nejlépe vteřinové nebo PVC, a záplatu položte na oblast díry. Narovnejte záplatu, aby byla rovně a pak ji přimáčkněte. Přimáčkněte ji pouze lehce a pak odstraňte podložení i ruku, abyste se k síti nepřilepili. Lepidlo rychle vytuhne a síť je spravená. U drátěné sítě si vezměte ploché kleštičky, záplatu přiložte k síti a drátky propleťte v síti, jejich konce zahněte.

4. Výměna

Jestliže je síť narušena větším způsobem, nebo je na ní mnoho děr, tak rám sítě vyjměte a síť vyměňte celou.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak opravit okenní tabule | rady
Jak opravit okenní tabule | rady
Jak opravit okenní tabule | rady. Opravou okenní tabule se míní její výměna. Opravit prasklou tabuli nelze, jedině prasklinu přelepit průhlednou pásko…
Jak upevnit dveřní madla a závěsy | rady
Jak upevnit dveřní madla a závěsy | rady
Jak upevnit dveřní madla a závěsy | rady. Na našem trhu je pestrá nabídka madel i závěsů. Záleží především na typu dveří a obložkových zárubní a pocho…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.