Přejít k hlavnímu obsahu

Jak ozdobně zabalit vánoční dárky | tipy a návody

Jak ozdobně zabalit vánoční dárky | tipy a návody

Jak ozdobně zabalit vánoční dárky | DIY. Balení dárků je zábava, při které se kreativci mohou do sytosti „vyřádit“. Dárky balíme nejen podle toho, komu je dáváme, zdali jde o muže, ženu či dítě, ale i podle příležitosti. Jinak budeme balit dárek k jmeninám a jinak pod vánoční stromeček. Balit se může do papíru, jemných zbytků látek, tapet i starých novin. Na dozdobení lze použít sušené i čerstvé květiny, nejrůznější stuhy, provázky, spony a další. Výčet materiálů by byl dlouhý, nebojte se použít i neobvyklé drobnosti, mušličky, kamínky, pecky, prostě cokoliv vás napadne. Několik inspirací najdete v následujícím článku.

Co je potřeba

Cokoliv, co vás napadne

1

Hezky vypadají dárky zabalené v papíru a ozdobené přírodními materiály. Papír nemusí být klasický dárkový s potiskem, stačí i jednobarevný nebo novinový (Tip: zkuste na internetu najít noviny z roku narození obdarovaného a vytiskněte si stránku). Zdobit můžete šiškami, větvičkami jehličnanů, rozkvetlou barborkou (zapíchnutou v oasisu), sušenými květinami, mušličkami atd. Sušené květiny položte volně na dárek a celý znovu zabalte do celofánu. Dokončete vhodnou stuhou a opatřete jmenovkou.

2

Na ozdobnou stuhu můžete přivázat i různé druhy ořechů, makovici, svazek lnu, perníkovou jmenovku. Pomocí tavné pistole vytvořte ornament z koření, hodí se zejména bobkový list, badyán, hřebíček, celá skořice. Balíčky můžete převázat šňůrkou s korálky nebo vánočním korálkovým řetězem. Hezký řetěz si snadno vyrobíte ze syrových brambor, vypadá jako by byl z malých kamínků. Syrové brambory oloupejte a pokrájejte na drobné kostičky. Ty navlečte na rybářský vlasec a usušte (u topení). Po usušení budou brambory tvrdé, svraštělé, šedé a k nerozeznání od kamínků – dají se nosit i jako korále.

3

Potřeba je také ozdobná mašle. V obchodech je na výběr mnoho druhů. Doma jistě najdete také různé zbytky stuh. Ozdobně dárek převážete i jutovou stuhou, lýkem, nebo obyčejným provázkem, na který vedle sebe přilepíte kousky pestobarevných zbytků látek (praporky). Kousky organzy se také krásně aranžují. Na každý dárek patří jmenovka se jménem obdarovaného. Tu snadno vystřihnete ze čtvrtky nebo kartonu, poslouží i nepotřebná krabice. Jmenovky se také často vyrábějí ze samotvrdnoucí hmoty.

4

Vánoční klasikou je zdobení pomocí ozdob a řetězů na stromek. Doporučuji vše sladit do jedné nebo dvou barev. Ozdoby se příští rok mohou pověsit na stromek. Ozdoby a řetězy mohou být i slaměné.

5

Jestliže jste zapomněli koupit vánoční papír a máte malé dárky, pohrajte si s kancelářským papírem a pastelkami. Takto balíme dárky dětem nebo kolegům, rozhodně ne starším osobám :)  A když vám dojdou nápady, vždy je možnost koupit dárkovou tašku nebo krabici. 

Autor: Mirka K.
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

https://www.jaktak.cz/jak-si-vybirat-parfem.html
Jak zabalit parfém | tipy
Jak zabalit parfém | tipy. Parfémy jsou velice oblíbené dárky, které jsou vhodné při jakékoliv příležitosti. Techniku výběru parfému si můžete přečíst…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.