Přejít k hlavnímu obsahu

Jak pečovat o kočičí srst | rady

Jak pečovat o kočičí srst | rady

Jak pečovat o kočičí srst | rady. Kočky jsou neobvykle přítulní společníci, kteří se umí nejen slušně chovat, ale také se dovedou sami o sebe starat. To ovšem nestačí, pokud má být kočka i její srst správně zdravá, tak je zapotřebí přiložit ruku k dílu a o srst se starat také. Odměnou pak pro vás bude příjemný pocit při hlazení hedvábně jemné kočičí srsti. Jak se o kočičí srst starat? Pá rad pomůže.

1

Zdravá potrava

Zdravá strava je první věcí, jak lze docílit skvělé a zdravé kočičí srsti. Zdravá kočka má velmi jemnou, hustou a také lesklou srst. Je potřeba jídelníček orientovat i podle toho. Na zdravou srst jsou velmi dobré ryby, obsahují důležité složky pro růst i lesk srsti. Ideální je nakupování doplňků bohatých na vitamin D a na minerály jako jsou vápník, železo a další. Nepoužívejte stále stejnou stravu, ale kočkám ji pravidelně obměňujte.

2

Česání krátkosrstých koček

Jedná se o nenáročnou činnost, kterou je třeba provádět jednou týdně jemným nebo gumovým kartáčem či hřebenem. Kočka si srst upravuje velmi často sama, čímž si jí i správně fixuje a čistí, vyčesáváním odstraníme především uvolněné chlupy, které by kočka jinak při čištění zbytečně pozřela.

3

Česání dlouhosrstých koček

Dlouhosrsté kočky češte každý den, postarejte se o to, aby se jednalo o důkladné česání. Jestliže nejde srst rozčesat, tak použijte rozčesávací spreje. Nečesejte je násilím, ale vždy jemně.

4

Koupání

Kočky koupejte pouze v případě, když se velmi ušpiní, jinak je koupejte maximálně několikrát za měsíc. Kočky se umí umýt nejlépe sami. Při koupání používejte speciální šampón a nemyjte kočce hlavu, aby se jí šampon nedostal do uší a očí. Na kočku při koupání stále mluvte a hlaďte jí, aby nebyla vyděšená.

5

Kotě

U koťat buďte při péči o srst trpěliví, ale nezanedbávejte ji. Je potřeba, aby si už kotě na česání a koupání zvyklo. Pokud je kotě v péči své kočičí matky, tak ta si ho ráda umyje sama.

6

Stříhání

Stříhejte kočičí srst pouze tehdy, když je to nezbytně nutné. Kočka je temperamentní a hrdé zvíře, které se za nový sestřih často stydí.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak na povinné očkování koťat | rady
Jak na povinné očkování koťat | rady
Jak na povinné očkování koťat | rady. Na očkování koťat je zapotřebí myslet vždy včas, jelikož si imunitu vytvářejí do 3 měsíců svého věku. Majitel se…
Jak cestovat s kočkou | rady
Jak cestovat s kočkou | rady
Jak cestovat s kočkou | rady. Všichni, kteří vlastníme kočku víme, že kočka je vyloženě pohodář a miluje svůj domov, někdy pomalu více než nás. Každá…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.