Přejít k hlavnímu obsahu

Jak pečovat o šperky z pravých perel | rady a tipy

28. Listopad 2018

Jak pečovat o šperky z pravých perel | rady a tipy. Dostali jste náhrdelník, náramek nebo náušnice z pravých perel? Pak vám takovýto luxusní, elegantní dárek jistě udělal velkou radost a určitě si přejete, aby vám šperky sloužily co nejdéle a vypadaly co nejlépe. Jak o ně pečovat? Jak si uchovat šperky z pravých perel co nejdéle jako nové?

Co je potřeba

  • krabička nebo pouzdro s víčkem
  • měkký savý flanelový hadřík
1

Perly mějte schované v krabičce nebo pouzdru, aby se na ně neprášilo a nešlo k nim slunce. Skladujte je ideálně v původním obalu, ve kterém jste je koupili, a to na tmavém místě, kde je stálá teplota. Prudké sluneční záření a velké teplotní výkyvy šperkům s pravými perlami nesvědčí.

2

Při nošení je musíme ochránit před mechanickým poškozením, zejména poškrábáním. Pravé perly nesmí přijít do kontaktu s nežádoucími chemickými látkami – pokud používáte lak na vlasy, parfém nebo toaletní vodu, aplikujte je ještě předtím, než si vezmete šperky na sebe. Mohlo by dojít k jejich nenávratnému poškození.

3

Když přijdete domů a šperky sundáte, nikdy je neukládejte do pouzdra, pokud jsou mokré od deště nebo vlhké od potu. Nechte je nejprve vysušit. Položte je na jemnou, savou látku a nechte přes noc odpočinout.

4

Perly pravidelně čistěte. V žádném případě nepoužívejte žádné chemické preparáty, postačí jemný flanelový hadřík, který lehce navlhčíte vodou. Pravé perly nemají úplně hladký povrch, a proto se v nich může usazovat pudr, make-up, prach nebo jiné nečistoty. Hadřík nebo speciálně vyčleněnou utěrku namočte pouze do čisté vody a důkladně vyždímejte. Teprve pak perly šetrně otřete a nechte důkladně proschnout.

5

Nenoste je, pokud se budete pohybovat v extrémně vlhkém nebo prašném prostředí, nesvědčí jim ani příliš vysoké teploty, slaná mořská voda a kontakt s jakýmikoli látkami chemického původu. Před koupáním, ať už v moři nebo doma, je sundejte. Neberte je do špinavých rukou, vždy si je umyjte, než budete na náhrdelník, náušnice nebo náramek z pravých perel sahat.

  • Pokud by se vám náhrdelník z perel roztrhl, nechte si je znovu navléknout od odborníka, který nejen ví, jak na to, ale hlavně má vhodný materiál.
  • Vyhledejte odborníka i v případě, že se cokoli na náhrdelníku poškodí – nejčastěji by mohlo jít o zapínání.

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.

Autor: MARTI
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak na nákup v second handu | tipy
Jak na nákup v second handu | tipy. Nakupování v second handu je českým fenoménem. Second handy lidé vyhledávají i proto, že lze v nich nakoupit luxus…
Jak správně pečovat o boty
Nabídka obuvi je v našich obchodech obrovská. Když si kupujeme boty, chceme, aby byly nejenom pohodlné, ale aby také dlouho sloužily. Zejména když byl…
Jak správně pečovat o brýle
Jak správně pečovat o brýle | rady a tipy. Ať už brýle sluneční nebo dioptrické, oba druhy si zaslouží, abychom s nimi zacházeli co nejlépe. Jen tak d…