Přejít k hlavnímu obsahu

Jak prát záclony | rady

Jak prát záclony | rady. Sněhobílým záclonám v českých oknech ještě zdaleka neodzvonilo, i když jsou určitě méně populární než například před dvaceti lety. Faktem ale zůstává, že záclony zútulňují pokoj a odrážejí nevítané pohledy z ulice. Jak se o ně správně postarat? Víte, jak správně záclony prát?

Co je potřeba

záclony
pračku
prací prostředek
aviváž a bělicí prostředek (není nutné)

1

Záclony opatrně sundejte. Nejlépe ve dvou je vyneste na balkón či dvorek, kde je budete moc vyklepat. Tento bod ale můžete klidně přeskočit. Záclony však do pračky vkládejte složené. Praní v ruce se raději vyhněte. Moderní pračky se o vaše záclony dokážou skvěle postarat, a to za zlomek času.

2

Nastavte pračku nejvýše na 40 stupňů a zvolte velmi šetrný program. Pokud můžete, snižte otáčky při ždímání a přidejte aviváž s příjemnou vůní. Tu ideálně doplňte až před ždímáním. Jestliže vaše záclony trochu zašedly, přidejte také bělicí prostředek. Vyhněte se ale změkčovadlu, které by mohlo záclony poškodit.

3

Záclony nežehlete. Stačí je po vyndání z pračky protřepat a pověsit na okno.

Před vyvěšením záclon umyjte parapety a rámy, aby se záclony neušpinily při manipulaci.

Autor: chiquita
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak úsporně topit plynem | rady
Jak úsporně topit plynem | rady. Zemní plyn celá řada českých domácností využívá nejen k vaření, ale i k vytápění. Bohužel nepatří zrovna mezi ty nejn…
Jak poznat a koupit kvalitní olivový olej
Olivový olej obsahuje mnoho nejrůznějších látek prospěšných našemu zdraví. Určitě vás nepřekvapí, že čím je olej kvalitnější, tím více žádoucích látek…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.