Přejít k hlavnímu obsahu

Jak při nákupu poznat pravé a levé dveře a vany | rady

Jak při nákupu poznat pravé a levé dveře a vany | rady

Jak při nákupu poznat pravé a levé dveře a vany | rady. Provádíte stavbu nebo rekonstrukci koupelny a kupujete do domácnosti dveře nebo vanu? Možná se ocitnete ve stejné situaci jako řada zákazníků před vámi: v prodejně zjistíte, že nevíte, zda vybrat pravé nebo levé dveře a vanu. Pokud není obsluha prodejny při ruce nebo nakupujete dveře nebo vanu v internetovém obchodě, přijdou k užitku následující rady.

1

Jednokřídlé dveře

Jestli jsou dveře pravé nebo levé, poznáme jednoduše. Přistupte ke dveřím, nebo otvoru na budoucí dveře tak, aby se dveře otevíraly směrem k vám. Pokud jsou panty na pravé straně, tak se jedná o jednokřídlé pravé dveře, pokud na opačné straně, jsou to nebo budete potřebovat jednokřídlé levé dveře.

2

Dvoukřídlé dveře

Při výběru dvoukřídlých dveří je postup podobný. Opět si stoupněte čelem k pantům ze strany, kde se budou dveře otevírat k vám, a pokud je u otevírané části dveří pant na pravé straně, tak jde o dvoukřídlé pravé dveře a naopak.

3

Zárubně

Výše uvedený postup předpokládá, že měníte pouze samotné dveře. Jestli budete měnit i zárubně, využijte příležitost rozhodnout se, které dveře budou do interiéru lépe zapadat. Pravá i levá strana zárubní se určuje stejně, ovšem pravidlem by mělo být, abyste vybírali zárubně i dveře od jednoho výrobce.

4

Vany

U van je rozpoznání stran ještě jednodušší. Při předpokladu, že je vana asymetrická, tak se řídíme vždy pravým uhlem, pod kterým bude přisazená ke stěně. Jestliže budeme stát čelem k vaně a vana bude svírat pravý úhel na levé straně koupelny, tak se jedná o levou vanu. Pokud s pravou stranou, tak se jedná o pravou vanu. Vždy si domněnku ověřte u prodejce. Pokud byste koupili vanu se špatnou stranou, zbytečně si přiděláte starosti navíc.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak zastřešit pergolu | rady
Jak zastřešit pergolu | rady
Jak zastřešit pergolu | rady. Pergoly jsou obvykle tím nejoblíbenějším místem k příjemnému posezení. Mnoho uživatelů si postavilo zahradní pergoly, ji…
Jak opravit plochou střechu | rady
Jak opravit plochou střechu | rady
Jak opravit plochou střechu | rady. Ploché střechy jsou výborné, protože se tím ušetří stavba krovu, ale mají jednu nevýhodu, že nevydrží tak dlouho…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.