Přejít k hlavnímu obsahu

Jak přicestovat na Kiribati | tipy

Jak přicestovat na Kiribati | tipy. Ostrovní stát Kiribati patří k nejohroženějším státům z hlediska vzestupu hladiny moří zapříčiněného globálním oteplováním. Navíc Kiribati je vystaveno stálým pasátům vanoucím od jihovýchodu až severovýchodu. Celoroční teplota je poměrně stálá, pohybuje se těsně pod 30 °C. Kiribati zřejmě zanikne koncem 21. století. Návštěva státu a dovolení v Kiribati před jeho zánikem má určitě své kouzlo.

Co je potřeba

cestovní pas

vízum

očkování

1

Od listopadu do dubna se na Kiribati vyskytuje velké množství tajfunů. Dochází zde také k časté seismické aktivitě, proto doporučuji navštívit Kiribati v letních měsících, kdy je počasí vyrovnané a nehrozí větší nebezpečí.

2

Vyměňte si české koruny nebo eura ve směnárně nebo v bance. Kiribati používá australský dolar jako svou oficiální měnu. Můžete zde také využít cestovní šeky.

3

Kiribati nemá své mezinárodní letiště, proto si musíte letenku zajistit na Marshallovy ostrovy nebo Fidži, odkud vás na Kiribati dopraví malým letadlem.

4

Nezapomeňte, že na Kiribati se jezdí na levé straně silnice stejně jako v Austrálii. Buďte také velmi opatrní, protože mnoho silnic je zaplavených a špatně osvětlených.

5

Pro rezervaci ubytování na Kiribati kontaktujte Národní cestovní úřad v Kiribati, kde dostanete aktuální informace. Můžete také navštívit jejich webové stránky.

6

Zajistěte i ubytování předem. Hotely na Karibati jsou téměř všechny ve stylu bungalovů s klimatizací a koupelnou. Většinou se nacházejí přímo na pláži.

7

Ubytování na Kiribati je překvapivě levné, v rozmezí 20 – 60 USD.

8

Místní muzeum nabízí velké množství artefaktů nalezených v moři, kusy brnění, pirátské věci a jejich tradiční zbraně. Rozhodně byste si neměli nechat ujít jeho návštěvu.

Tipy

měna
1 australský dolar (AUD) = 100 centů

Varování

Buďte velmi opatrní, větší část ostrova Kiribati je zaplavena a na některých místech ostrova nemají elektřinu.

Autor: KJersey
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si užít Filipíny | rady
Jak si užít Filipíny | rady. Ostrovní stát Filipíny se rozkládá na více než sedmi tisících ostrovech v západním Pacifiku, neboli Tichém oceánu. F…
Jak poznat Madagaskar | rady
Jak poznat Madagaskar | rady. Dovolená na Madagaskaru? Madagaskar se v dávné minulosti oddělil od Afriky a dnes je čtvrtým největším ostrove…
Jak si užít Maledivy | rady
Jak si užít Maledivy | rady. Uvažujete o dovolené na Maledivách? Maledivy jsou souostrovím uprostřed Indického oceánu. Pokud si je chcete užít, můžete…
Jak nezabloudit v Thajsku | rady
Jak nezabloudit v Thajsku | rady. Thajsko je poměrně rozlehlá země se spoustou destinací. Do Thajska se můžete vydat s cestovní kanceláří, která…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.