Přejít k hlavnímu obsahu

Jak připravit čaj rooibos

Jak připravit čaj rooibos | rady a tipy. Tento vynikající nápoj původem z jižní Afriky nejenom výborně chutná, ale také osvěží a nabije nás energií. Víte, jak čaj rooibos připravit, abychom z něj měli co největší požitek?

Co je potřeba

  • čaj rooibos 
  • vroucí voda 
  • mléko
  • cukr
1

Postup je relativně jednoduchý. Na dno šálku nasypeme nadrcený rooibos. Přivedeme vodu k varu, sušenou směs touto vodou přelijeme a necháme louhovat. Při velikosti 0,25 litru čaje (větší hrníček) se doporučuje interval od 3 do 6 minut. Ale nikdo vám neřekne, jak dlouhá doba je ta správná, záleží hodně na tom, jak kvalitní čaj jste si pořídili.

2

Čaj rooibos má jednu zvláštnost. Čím delší dobu ho necháme louhovat, tím tmavší bude barva nápoje. Rozhodně se toho ale nemusíte bát. Spousta lidí má tmavou barvu čaje podvědomě spojenou s příliš hořkou, až trpkou chutí, která je svíravá a nepříjemná. To ale pro rooibos neplatí, tento nápoj nezhořkne, ani když ho louhujete delší dobu.

3

Nic nezkazíte, když ho připravíte víc, třeba celou konvici, a pak si ho už budete jenom dolévat a ohřívat. Samotná chuť čaje se tím nezmění. Pokud jste ale do něj přidali mléko a cukr, je lepší vypít ho hned. Výsledná chuť nápoje se odvíjí i od toho, jak tvrdou vodu jste při přípravě použili a zda jste šálek nebo konvičku při louhování přikryli. Pokud ano, čaj je chutnější a aromatičtější.

  • Abyste si na čaji skutečně pochutnali, kupujte kvalitní a bez příchutí.
  • Čaj skladujte na tmavém a suchém místě ve skleněné dóze, která se dá uzavírat, aby do ní nemohl vzduch.
Autor: MARTI
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak na avokádový pudink
Avokádový pudink je lahodná varianta, jak zařadit avokádo do jídelníčku, pokud vám jeho chuť příliš nevyhovuje. Kombinace se sladkým banánem, kakaem a…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.