Přejít k hlavnímu obsahu

Jak připravit domácí limonádu s lesním ovocem | recept

Domácí limonáda s lesním ovocem | recept. Letní úrodu lze zpracovávat různě, ovoce lze zavařovat, mrazit, péct a vařit s ním, ale úplně nejlepší je konzumovat ho rovnou čerstvé. Jednou z možností, jak úrodu využít, jsou domácí limonády, jejichž variant je nesčetné množství. Ovoce si v této podobě zachová všechny důležité vitamíny a zároveň vás v horkých letních dnech skvěle osvěží. Zkuste třeba limonádu s lesním ovocem, díky němuž můžete z mála surovin vykouzlit i na chatě či chalupě vynikající nápoj, kterým oslníte i při zahradní oslavě.

Co je potřeba

1 litr vody
2 lžíce malin
2 lžíce borůvek
2 lžíce brusinek, rybízu, lesních jahod
1 lžíce medu nebo třtinového cukru
šťávu z půlky citronu

1

V prvním kroku si připravíme ovocný základ. Potřebné množství malin, borůvek a dalšího ovoce (já jsem použila červený rybíz, ale můžete použít i brusinky, lesní jahody atd.) zbavíme větviček, lístků a dalších nečistot. Ovoce vložíme do sítka a propereme pod tekoucí vodou.

2

Umyté ovoce pak opatrně vhodíme do hlubokého džbánu. Přidáme k němu lžíci medu nebo třtinového cukru a promícháme. Tento ovocný základ pak necháme chvíli odpočívat v chladu.

3

Citron důkladně omyjeme, lehce ho poválíme a pomačkáme, aby šla šťáva lépe vymačkat. Citron poté rozkrojíme a z poloviny vylisujeme šťávu. Tu následně nalijeme k oslazenému ovoci a zamícháme.

4

Nakonec přilijeme potřebné množství vody, vložíme do lednice a necháme vychladit. Domácí limonádu podáváme vychlazenou, případně s ledem.

Autor: marketahoz
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak pěstovat a využít řeřichu setou
Řeřicha setá (někdy je také nazývána řeřichou zahradní) patří mezi velmi oblíbené bylinky, které si snadno vypěstujete doma kdykoliv během roku. Řeřic…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.