Co je potřeba

Na dva koktejly budeme potřebovat:

  • 120 ml bílého rumu
  • 60 ml citronové šťávy
  • 60 ml limetkové šťávy
  • 4 čajové lžičky třtinového cukru
  • 20 mátových lístků
  • 8 kostek ledu (či podle chuti)
  • perlivá voda na dolití
1

Mojito je nejlepší čerstvé, proto bychom si jej neměli připravovat do zásoby, ale až dle aktuální situace. Není třeba jej dávat chladit, chcete-li jej mít studenější a dosáhnout požadovaného osvěžení, postačí pouze zvýšit množství ledu. Pro přípravů koktejlů je ideální pořídit si jednoduchý šejkr, který je v sezóně běžně k dostání i ve větších supermarketech. Avšak i bez něj se lze obejít. Připravíme si tedy alespoň vyšší úzkou nádobu. Do nádoby nejprve odlijeme požadované množství alkoholu. Poté si pečlivě omyjeme citrony, plody poválíme po lince a při válení je lehce rukou pomačkáme, šťáva se pak lépe uvolní. Citron vymačkáme a vylisovanou šťávu přilijeme do nádoby.

2

S limetkami opakujeme stejný postup jako s citrony. Limetky však mají tužší kůru, nemusíme se proto bát více přitlačit při válení a při lisování obzvlášť. Získanou limetkovou šťávu přidáme k ostatním tekutinám v šejkru.

3

Dále na řadu přichází třtinový cukr. Na něm opravdu nešetřete, má specifickou chuť, která skvěle doplní kyselost použitých citrusů. Bílý řepný cukr má méně výraznou chuť a v koktejlu by tak zcela zanikl. Třtinový cukr po lžičkách přisypeme do nádoby.

4

Lístky máty si omyjeme a lehce natrháme nebo nasekáme nahrubo. Přidáme je k ostatním surovinám do šejkru, ten přikryjeme pokličkou a důkladně protřepeme a chvíli necháme stát. (Pokud nemáme šejkr, lístky máty spolu s ostatními ingrediencemi podrtíme ve vyšší nádobě např. pomocí obráceného konce kvedlačky či si pomůžeme jiným dřevěným kuchyňským náčiním).

5

Mezitím si připravíme sklenice a vhodíme do nich několik kostek ledu. Jejich počet uvedený v receptu můžeme drobně pozměnit, záleží na vaši chuti. Připraveným drinkem přelijeme led a sklenici pak doplníme perlivou vodou. Tento drink podáváme s brčkem. Chceme-li si připravit nealkoholické mojito, pouze postačí v přípravě vynechat zmiňovaný alkohol. Přeji Vám osvěžující a dobrou chuť.

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
1
Average: 1 (1 vote)