Přejít k hlavnímu obsahu

Jak připravit domácí pralinky | recept

Jak připravit domácí pralinky | recept

Jak připravit domácí pralinky | recept. Belgické pralinky? To je velká výzva pro nadšené cukrářky a cukráře i milovníky pravé čokolády. Výroba domácích pralinek není žádný med, co si budeme povídat. Ale pokud se s chutí do toho pustíme, přidáme špetku trpělivosti a dobrý recept, dílko se vydaří. A tady je jeden jednoduchý recept na výrobu pralinek v domácích podmínkách.

1

Budeme potřebovat čokoládovou hmotu. Ideální je kvalitní belgická čokoláda určená přímo pro výrobu pralinek. Čím víc kakaa čokoláda obsahuje, tím je kvalitnější. O to těžší je ale zpracovávání čokoládové hmoty.

2

Nejdůležitějším krokem pro výrobu belgických pralinek je temperování. Naší snahou je narušit krystalky kakaového másla. Čokoládu rozehříváme ve vodní lázni, nejprve ji rozehřejeme na 44 °C, následně ji musíme zchladit. Použijeme teploměr.

3

Čokoládu při ideální teplotě nalijeme do vychlazené formy na pralinky a obrátíme dnem vzhůru. Je vhodné, aby formičky na pralinky byly před použitím vytřené vatou namočenou v oleji a následně vytřenou zase suchou vatou.

4

Cukrářskou kartou odstraníme přebytečnou čokoládu a do čokoládového korpusu dáme náplň a zchladíme v ledničce. Ztuhlé pralinky zalijeme zbývající čokoládou, čímž se vytvoří jejich dno. Vložíme do chladu a čekáme na výsledek.

5

Po ztuhnutí vyklopíme a domácí belgické pralinky jsou na světě. A teď už jen mlsat!

6

A ještě jeden tip na závěr. Vlastoručně vyrobené pralinky můžete věnovat v dárkové krabičce. Je to skvělý dárek odnepaměti! Vyzkoušejte, uvidíte, že uspějete. Dárkovou krabičku na belgické pralinky si dokonce můžete také vyrobit sami, využijte k tomu naše návody na výrobu dárkových krabiček z papíru.

Pokud se chcete naučit vyrábět voňavé pralinky od profesionálů, vyzkoušejte školu vaření pro začátečníky Chefparade. Profesionální kuchaři vás v kuchařském kurzu vařeníspolehlivě naučí belgické pralinky vyrábět, i vy se stanete mistrem v kuchyni! Kurzy jsou navíc také vhodné jako firemní akce a teambuilding pro vaše zaměstnance a kolegy.
Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak na domácí Ferrero Rocher | recept na domácí ferrero kuličky
Jak na domácí Ferrero Rocher
Jak na domácí Ferrero Rocher | recept na domácí ferrero kuličky. Kdo by nemiloval, luxusní pochoutku zvanou Ferrero Rocher, že? Jemnou, vláčnou, krémo…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.