Přejít k hlavnímu obsahu

Jak připravit mléčný dezert typu Pribináček I recept

Jak připravit mléčný dezert typu Pribináček I recept

Mléčný dezert typu Pribináček I recept. Někdy máme chuť vrátit se do dětských let a vychutnat si tu pravou chuť smetanového dezertu, kterým nás krmily naše maminky a babičky. Někteří by rádi dopřáli stejnou péči svým dětem, ale odrazuje je cena tradičního balení v obchodě. Případně se chystáte připravit krém do dortu a nevíte, jaký základ by se pro něj hodil nejlépe a zároveň vás neodsoudil k trávení mládí v kuchyni. Proto jsem se rozhodla podělit o tento neskutečně rychlý a jednoduchý recept, včetně několika dalších tipů, jak ho lze dále využít.

Co je potřeba

  • 250 ml vysokoprocentní smetany ke šlehání
  • 250 – 400 g tvarohu
  • 1 sáček vanilkového cukru
1

Nejprve si připravte smetanu, v mém případě 33%, a nalijte ji do mísy. Vezměte metlu a začněte smetanu šlehat, dokud z ní nezískáte nadýchanou šlehačku. Pokud si chcete práci urychlit, smetanu našlehejte v mixéru.

2

Nyní přidejte do šlehačky vanilkový cukr, který šlehačku lehce ochutí a dodá jí sladkost. Nakonec do směsi přidejte veškerý tvaroh a spojte dohromady, až vznikne tužší hmota, která vzhledem i chutí bude připomínat smetanový jogurt. Uchovávejte v chladničce a spotřebujte do 4 dní. Přeji dobré chutnání!

Tipy

  • Tento základní recept můžete obohatit například o kakao nebo o jahodový jam, čímž získáte ochucený smetanový jogurt.
  •  Pokud do této směsi přidáte dostatečně velké množství rozpuštěné bílé či mléčné čokolády, získáte výbornou náplň do dortů.
  • Pokud je jogurt na váš vkus řídký, vložte jej na noc do lednice, kde ještě trochu ztuhne.
  • Můžete se sami rozhodnout, zda dáte přednost plnotučné variantě jogurtu, nebo si dopřejete odlehčenou verzi. Stačí pouze vybrat příslušně tučný druh tvarohu.
Autor: Katka
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.