Přejít k hlavnímu obsahu

Jak připravit mrkvový koktejl s pomerančem a zázvorem | recept

Recept na mrkvový koktejl s pomerančem a zázvorem. Osvěžující nápoj, nabitý vitamíny a minerály, je vhodný pro celou rodinu. Je zdravý a chutný i pro děti, neboť zázvor je jen v malém poměru a ostrá příchuť není výrazná, spíš nepatrná. Návod a příprava je jednoduchá, trochu času zabere jen očistění zeleniny, ostatní zvládne odšťavňovač nebo mixér. Připravte si tento skvělý nápoj, bude vám chutnat.

Co je potřeba

  • mrkev asi půl kilogramu
  • zázvor – 2 dílky oloupaného zázvoru
  • pomeranče 3 kusy
1

Mrkev a zázvor očistíme a omyjeme. Pokud není mrkev zvadlá, dá se krásně oškrábat, když to nepůjde, tak ji oloupeme, ale tady je odpad již větší. Zázvoru dáme asi tak dvě kolečka. Sílu kolečka zvolíme sami podle velikosti kořene zázvoru. Obojí odšťavíme v mixéru nebo odšťavňovači.

2

Z pomerančů vymačkáme šťávu jakýmkoliv způsobem, můžeme využít také odšťavňovač, a smícháme ji s džusem z mrkve a zázvoru. Můžeme tam ponechat trochu dužiny z mrkve, aby byl nápoj hustší a obohacený o nějaké vlákniny.

3

Abychom děti zaujali, můžeme jim skleničku ozdobit trubičkou s paraplíčkem, třásněmi nebo jinou ozdůbkou. Víme, že některé děti nerady kousají ovoce a tvrdou mrkvičku, takže takto připravený vitamínový koktail je pro ně dobrou volbou. A je hotovo. Mrkvový koktejl s pomerančem a zázvorem osvěží.

Zázvor se nedoporučuje nastávajícím maminkám a dětem mladším dvou let. Denně by dospělý člověk neměl příjmout více než 4 gramy čerstvého zázvoru.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články