Přejít k hlavnímu obsahu

Jak připravit svatbu

Pro mnohé z nás se jedná o jeden z nejdůležitějších dnů v životě, kdy legalizujeme vztah se svým partnerem. Svatební den může být krásnou vzpomínkou na vyvrcholení partnerského vztahu. Předchází mu však řada předsvatebních příprav. Na co nezapomenout vám prozradí následující řádky.

1

Termín svatby

Vyberte vhodný termín sňatku, který bude vyhovovat nejen vám, ale také všem pozvaným. Víkendové dny patří k nejoblíbenějším. Hned, jakmile se shodnete na termínu, zarezervujte si místo svatby. Ať už se jedná o sňatek civilní (radnice, úřad) nebo v kostele. Místo konání obřadu doporučujeme rezervovat v dostatečném předstihu, zejména v teplých letních měsících bývají místa pro konání sňatku kapacitně vytížena. Ideální je rezervovat místo obřadu alespoň 6 měsíců předem. Sňatek můžete uzavřít kdekoliv, třeba na zámku. Vše záleží na vašich finančních možnostech a ochotě oddávajícího.

2

Místo pro obřad

Místo pro samotný obřad a následující svatební hostinu vybírejte pečlivě. Zejména se zajímejte o kapacitní možnosti. Chystáte-li větší svatbu, pamatujte na to, aby se vám všichni svatebčané do obřadní místnosti vešli. Možností, kde uzavřít sňatek, je neskonalé množství. V dnešní době si můžete dovolit téměř cokoli. Můžete uzavřít sňatek na horách, pod vodou, ve vzduchu. Přeci jen, není nad klasický obřad - na radnici nebo v kostele. Na zámku mají svatební obřady také svou neopakovatelnou atmosféru.

3

Hosté

Důležitou součástí svatebního obřadu jsou svědci ženicha a nevěsty, i ty vybírejte pečlivě. Jedná se o čest, kterou tím svědkovi prokážete. Vytvořte si seznam hostů, které byste na své svatbě rádi uvítali. Postupně seznam aktualizujte a rozvrhněte si, které hosty chcete mít přítomné pouze během obřadu a které rovněž na svatební hostině. Hostům, které chcete mít na hostině, přidejte k oznámení pozvánku ke svatební tabuli.

4

Svatební šaty

Svatební šaty pro nevěstu a ženicha si můžete zapůjčit ve svatebních salonech. Nabídka svatebních salonů je opravdu bohatá. Pokud vám to finanční situace umožní, nechejte si svatební šaty ušít, zůstanou vám jako památka na onen den, navíc muži mohou oblek využít při řadě dalších příležitostí. Trendem je také dražba svatebních šatů na mnoha zahraničních aukčních portálech. Svatební šaty můžete vydražit například za pět liber, na mnohých aukčních portálech je také nabídka krejčích a švadlen ze zahraničí, kteří vám šaty ušijí na základě zaslaných rozměrů za zlomek běžných tuzemských cen.

5

Svatební oznámení

Záleží jen na vás a vaší kreativitě a představách, jaké svatební oznámení si vyberete. V dnešní době si nemusíte vybírat z předem stanovených vzorů, grafická studia vám navrhnou a vytvoří svatební oznámení přesně podle vašich představ. Ve svatebním oznámení můžete mít svou fotku, nebo kresbu, prostě cokoli. Vše záleží jen na vás.

6

Menu

Svatební koláče, které roznesete společně se svatebním oznámením, vám dnes na zakázku zhotoví ve kterémkoli specializovaném pekařství, cukrárně nebo lahůdkách. Svatební menu se skládá většinou z předkrmu, polévky a hlavního jídla. Nedbejte na tradici a přizpůsobte svatební menu svým chutím a představám. Další jídlo na svatební hostině doporučujeme servírovat formou švédských stolů. Svatební dorty jsou nezbytnou součástí svatební hostiny. Jako přípitek se podává šampaňské, rozlévání nealkoholických a alkoholických nápojů vyřešte možností výběru téměř z čehokoli.

7

Ubytování a rozvoz hostů

Při organizaci svatby pamatujte na ubytování a rozvoz hostů. Proto doporučujeme uspořádat svatební obřad a hostinu od sebe v nepříliš vzdálených místech, aby nedošlo ke zbytečným komplikacím při přesunu z obřadní síně na svatební hostinu. Zajistěte ubytování pro hosty ze vzdálenějších míst a také zajistěte řidiče a vozidla pro jejich rozvoz do domovů.

8

Organizační zajištění

Při organizaci svatby požádejte o pomoc někoho z blízkých nebo firmy specializující se na realizaci svatebního dne. Ulehčíte si tím práci a ušetříte si hlavu plnou starostí, navíc si svatební den užijete bez starostí a s daleko čistší hlavou.

Autor: chiquita
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak naplánovat svatební obřad | rady
Jak naplánovat svatební obřad | rady. Když už se člověk rozhoupe k svatbě, chce, aby byla dokonalá. Na tento den se totiž nezapomíná. Nachystat takovo…
Jak vybrat zásnubní prsten | tipy
Jak vybrat zásnubní prsten | tipy. Zásnuby jsou velice zlomovým okamžikem každého páru. Tento významný romantický okamžik se nezapomíná a je to význam…
Jak vybrat svatební dar | tipy
Jak vybrat svatební dar | tipy. Vybrat svatební dar bylo vždycky těžké. Dnes, kdy navíc lidé ve většině případů spolu již dávno bydlí, jsou tradiční s…
Jak napsat svatební oznámení
Svatba je zlomovou událostí v životě každého z nás. Chystáte svůj svatební den a novinu, že se budete brát máte chuť vykřičet do celého světa? Svatebn…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.