Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se připravit na návštěvu Toskánska | rady

Jak se připravit na návštěvu Toskánska | rady

Jak se připravit na návštěvu Toskánska | rady. Dovolená v Toskánsku? Itálie má mnoho tváří, které dokáží přesvědčit o tom, že se jedná o jednu z nejkrásnějších zemí. O všem mluví především Toskánsko, které je vyhledávaným cílem mnoha romantiků i milovníků dobrého vína. Samotná oblast Toskánska toho přináší ovšem ještě mnohem více. Nejedná se o místo určené pasivním turistům, ale naopak pro aktivní lidi, Toskánsko lze skvěle prozkoumat například i na kole.

1

Do Toskánska se lze dostat mnoha způsoby. Jestliže máte málo času, tak u vás zřejmě vyhraje letadlo a následně zapůjčené vozidlo. Pokud se rozhodnete pro cestování na kole, tak je vhodné se vydat přes Rakousko, u Brenneru přejet Alpy, kolem Lago di Garda a okolo Modeny a Bologne.

2

Určitě si zakupte průvodce, abyste nezabloudili a především, abyste nevynechali žádné pěkné místo. Centrem Toskánska je Florencie, která by měla být vaším hlavním cílem. Najdete zde řeku Arnu, která může být jedním z vašich orientačních bodů. Doporučit mohu návštěvu Piazzale Michelangelo. Určitě se zastavte v místních kavárnách nebo bistrech, je to skvělý zážitek, pouze dejte pozor na ceny, někde mohou být vysoké.

3

Po břehu Lingurského moře se nachází letovisko Viaréggio. Zajímat by vás měla dále Pisa, respektive slavná šikmá věž v Pise a také klášter Certosa di Pisa. Je vhodné zde setrvat delší dobu, shlédnout místní život a dozvědět se něco o místním církevním životě, který má velmi přísná pravidla.

4

Každý pravý Čech jistě i ochutná pivo, je možné zde narazit především na značky Birra Picolla, ale najdete tu i Heineken aj. Zapomenout byste neměli na Cappucino a ochutnat i těstoviny, které mají Italové zaručeně nejlepší. Jestliže toužíte po opravdu hezkém suvenýru, tak je to víno z místní oblasti, je velmi specifické a jeho chuť je lahodná.

5

Cestou po Toskánsku je mnoho vysokých kopců, které jsou oblíbenou výzvou cyklistů, pokud se cítíte jako zruční jezdci, tak je toto místo pro vás jako stvořené. Jestliže budete cestovat i mimo velká města. Tak narazíte na drobné romantické rybářské vesnice, které vypadají kouzelně.

6

Jedno z krásných míst je i Luka, narazíte zde na nesčetné množství památek a historických odkazů, již na začátku vás přivítají hradby. Velkým zážitkem je také návštěva amfiteátru, který připomíná doby minulé. Pokud máte rádi historii, tak se vám dále zalíbí Volterra, tak se také nachází mnoho památek.

7

Toskánsko je rozlehlé a je těžké ho shlédnout celé. Z dalších míst byste se neměly vyhýbat Sieně. Obdivovat budete přístavy, muzea a také vinice. Nikdy se nevyhýbejte restauracím a jestli si chcete Toskánsko skutečně užít, tak ani alkoholu.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se nezamilovat do Amsterodamu | tipy
Jak se nezamilovat do Amsterodamu | tipy
Jak se nezamilovat do Amsterodamu | tipy. Amsterodam je největší holandské město na řece Amstel, která se ve městě vlévá do moře, resp. do kanálu spoj…
Jak si užít Tyrolsko po celý rok | rady
Jak si užít Tyrolsko po celý rok | rady
Jak si užít Tyrolsko po celý rok | rady. Tyrolsko si většina lidí spojuje s lyžováním, jelikož se sem sjíždějí lyžaři z celé Evropy, ovšem místní kraj…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.