Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se provádí sanace zdiva profesionálním způsobem?

23. Prosinec 2021

Plíseň a vlhkost v domě jsou tikající bombou, která nám při neřešení může způsobit vážné zdravotní potíže. Už při vzlínající vlhkosti, jež se projevuje mapami, solnými výkvěty, nepříjemným zápachem a plísňovými fleky, bychom měli začít okamžitě jednat. Jaké možnosti se nabízejí?

Odstranění plísně svépomocí

Pokud se objeví výše uvedené známky vlhkosti, nemusíme hned volat odborníky. Nejprve vyzkoušíme řadu opatření, díky nimž by mohla vlhkost zmizet. Základem je správné a pravidelné větrání, a to i v zimních měsících. V tomto období větráme intenzivně a krátce, okno bychom měli mít nastaveno na mikroventilaci. Na časté větrání myslíme hlavně v případě, pokud v bytě sušíme prádlo či si dopřáváme dlouhou sprchu a koupel. V případě, že i tak vlhkost přetrvává, nezbývá než obrátit se na odborníky.

Brzké odhalení příčiny vlhkosti

Vhodný způsob sanace zdiva je stanoven na základě důkladné analýzy budovy pomocí speciálního přístroje. Dle zjištěných výsledků se přistoupí buď k podřezání zdiva, nebo k chemické injektáži. Tyto metody se používají při vzlínající vlhkosti ze země či podloží, a při nedostatečné izolaci budovy. Jaký je mezi nimi rozdíl? Podřezání zdiva je mechanická odvlhčovací metoda, při níž se pracuje s řetězovou či lanovou pilou. S její pomocí se do zdiva prořízne spára, do které se vloží sklolaminátová deska nebo plastová fólie. Na závěr se provede tlaková injektáž cementovou suspenzí. Tato metoda se používá pouze u soudržného zdiva, jakým jsou cihla, beton a kámen.

Šetrná cesta

Chemická injektáž je velmi šetrnou metodou sanace, při níž se chemikálie zapouští do otvorů vyvrtaných do zdi. Důležité je, aby jejich linie vedla nad podlahou a okolním terénem. Jakmile dojde k nasáknutí zdiva touto látkou, získá dokonalé vodoodpudivé vlastnosti.

Návod obsahuje komerční sdělení.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jaké jsou výhody PVC podlahy
Pokud přemýšlíte nad tím, že si potřebujete pořídit novou podlahu, možná bude správná volba PVC podlaha. Jaké jsou její hlavní výhody, v čem se liší o…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.