Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se zbavit kuny na půdě | rady

Jak se zbavit kuny na půdě | rady. Jak se zbavit kuny na půdě? Připadá vám kuna jako docela roztomilé zvířátko? Pokud se vám zabydlí na vaší půdě, tak si to již pravděpodobně myslet nebudete. Kuna vám totiž vaši půdu za chvíli obrátí vzhůru nohama, bude vám zde vykonávat své potřeby a ještě vám bude nad hlavami dělat pořádný rámus, a to zejména v noci. Pokud navíc máte třeba u svého domu slepice, zřejmě její řádění odnesou i ony. Čtěte pozorně, jak se zbavit kuny na půdě krok za krokem.

1

Chcete-li se kuny zbavit, nezapomeňte však na to, že byste neměli kuny střílet, respektive jakkoliv jinak zabíjet, protože jak kunu lesní, tak kunu skalní lze (s několika málo výjimkami oblastí, kde se vyskytuje tetřev hlušec, tetřívek obecný, jeřábek lesní a koroptev polní) lovit pouze v období vymezeném Vyhláškou Ministerstva zemědělství č. 245/2002 Sb. o době lovu jednotlivých druhů zvěře a o bližších podmínkách provádění lovu, tedy v období od 1. listopadu do konce února.

2

Mezi lidmi, kteří právě bojují nebo již dříve bojovali s kunou na půdě, koluje mnoho zaručených rad, jak se kuny jednou provždy zbavit. Tyto metody jsou více či méně účinné, na každou kunu platí něco jiného, proto je většinou třeba jich vyzkoušet více, než uspějete.

3

Dle babských rad kunu z vaší půdy vyžene např. hodně výrazný parfém či vůně (stromeček) do auta, lidské vlasy poházené po podlaze, hlasitý zvuk (např. nepřetržitě puštěné rádio) nebo naftalín či síra.

4

Existují však i elektronické plašiče na kuny, jejich pořízení však může být zbytečnou investicí, protože kuna si může na zvuk tohoto plašiče poměrně rychle zvyknout.

5

Další možnou metodou je odchycení kuny do pastí či klecí (kunu nejlépe nalákáte na vajíčko) a jejich následné vypuštění co možná nejdál od vašeho domu.

6

Nejúčinnější zbraní proti kunám však je důkladné uzavření všech přístupových cest, kterými se může kuna dostat na vaši půdu. Dbejte ale na to, abyste utěsnili i sebemenší otvory, protože kuna je velmi mrštná. Důležitou zbraní pro boj s kunou je také vaše vytrvalost a trpělivost.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se zbavit krtka | rady
Jak se zbavit krtka | rady. Krtek na zahradě je vítán asi tak, jako jed v jídle. Zahradnicí určitě nejsou na rozdíl od malých dětí příznivci krtečka,…
Jak se zbavit smutnic | rady a tipy
Jak se zbavit smutnic | rady a tipy. Jsou otravné a užírají kořínky našich pokojových rostlin. Řeč je o smutnicích, malých, černých muškách, které při…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.