Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se zbavit obtěžujících telefonátů

26. Červenec 2019

Jak se zbavit obtěžujících telefonátů | rady a tipy. Mobilní telefony mají nejen dospělí, ale i školáci a senioři, takže počet jejich uživatelů stále stoupá. To nahrává některým firmám nebo jednotlivcům, kteří náhodně telefonují na mobilní čísla a zdržují nás nejrůznějšími nabídkami, průzkumy, anketami nebo službami. My přitom o telemarketing právě vůbec nestojíme. Tyto nevyžádané telefonáty nás mnohdy okrádají o čas a často nás nepříjemně rozptylují v situaci, kdy je to nejméně vhodné. Jak se bránit obtěžujícím telefonátům?

1

Pokud zrovna sedíte u počítače, volající je vytrvalý a vy váháte, zda neznámé číslo přijmout či nikoli, zkuste si toto číslo vyhledat na internetu. Lidé, kteří mají s některými telefonními čísly špatné zkušenosti, vytvořili databáze, kde jsou seznamy těchto obtěžujících telefonujících. Obvykle tu uživatelé stručně popíší, co bylo předmětem telefonátu, tedy proč dotyčný volal, co nabízel a jak se choval.

2

To, že hovor nepřijmete, neznamená, že máte vyhráno. Příště vás může neznámý člověk telefonicky opět kontaktovat v naději, že to nevydržíte a hovor přijmete. Proto je dobré, jestliže to váš model mobilního telefonu dovoluje, si toto číslo zablokovat. V případě, že časem dojdete k jinému závěru, ho zase můžete odblokovat.

3

Tyto nevyžádané, obtěžující telemarketingové hovory z neznámých čísel někdy přijmeme. Třeba když podnikáme a myslíme si, že jde o nového obchodního klienta nebo zákazníka. Jestliže se to nedopatřením stane, hovor co nejrychleji slušně ukončete. Rozhodně na nic bezhlavě nekývněte, nabídka sice může vypadat na první pohled lákavě, ale může v sobě skrývat nejrůznější nežádoucí rizika.

Poučte zejména seniory, aby na žádné podezřelé nabídky po telefonu nekývli a nedostali se zbytečně do potíží.

Autor: MARTI
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak připravit cuketové brownies | recept
Cuketové brownies | recept. Cuketa je všestranná letní zelenina. Jejím největším problémem však je, že se jí urodí hodně naráz. Pokud vám dochází nápa…
Jak připravovat bylinkové čaje
Bylinkové čaje: druhy, způsob přípravy a míchání směsí. Bylinkové čaje lidé nepijí jen z léčebných důvodů. Někdo zařazuje bylinkové čaje mezi své nápo…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.