Přejít k hlavnímu obsahu

Jak sehnat a zajistit si hotel před cestou na Moravu | tipy

Jak sehnat a zajistit si hotel před cestou na Moravu | tipy

Jak sehnat a zajistit si hotel před cestou na Moravu | tipy. Obchodní jednání, konkurz, déle trvající lékařské vyšetření, školení či studijní povinnosti. Je mnoho důvodů, pro které se Brno, Ostrava či dejme tomu Mikulov s vinnými sklípky stanou místem našeho dočasného pobytu. Najít v neznámém městě dobrý hotel je potom terno. Jak tedy pohodlně vyhledat a zamluvit ubytování na Moravě? Ve kterém hotelu se ubytovat a jak najít hotel, který bude nejvíce vyhovovat?

Co je potřeba

Počítač připojený k internetu
Telefon
Zápisník
Tužka

1

Internet to jistí. Nejpohodlnější způsob je využít on-line rezervačního systému, který shromažďuje seznamy hotelů v příslušném místě či v okolí vámi požadované destinace. Velmi dobrým pomocníkem jsou například internetové stránky hotel.cz nebo mezinárodní booking.com, na kterých snadno vyberete nejlépe vyhovující ubytování. Nemusíte vyhledávat jeden každý hotel, telefonicky se vyptávat na cenu, poskytované služby a volné místo. Informace získáte na jedné adrese.

2

Jak vybírat? Otevřeme úvodní stranu webu. Do aktivního řádku napíšeme město (lokalitu), kde chceme bydlet – například Brno, Ostrava, Mikulov... Dále je třeba vyplnit datum příjezdu a datum odjezdu. Jestliže nemáme žádné specifické požadavky na hotel a je pro nás důležité pouze, aby to bylo Brno (Ostrava, Mikulov...), klikneme na tlačítko „hledat ubytování“.

3

Speciální požadavky

Rezervační systém poskytuje možnost výběru typu ubytování podle specifických přání nebo potřeb klienta. Zaškrtnutím z uvedené nabídky můžete zvolit kategorii, do které hotel spadá (počet hvězdiček), počet lůžek na pokoji, vybavení (parkoviště, bazén, restaurace, dostupný internet, bezbariérový přístup, možnost pronájmu přednáškového sálu, wellness služby). Dále je možno zvolit vzdálenost od centra, k letišti nebo do míst možné rekreace.

4

Podrobnější informace o službách, které hotel poskytuje, získáme kliknutím na jeho název. Rezervační systém disponuje podrobnými popisy nejen ubytovacího zařízení, ale rovněž možností výletů do okolí.

5

Hotel Brno. Jihomoravská metropole

Brno nabízí nespočet možností k přespání (hotel nebo penzion). Ubytování lze sehnat již od pěti set korun. Na druhou stranu International hotel Brno (Best Western Premier Hotel International Brno) předloží nejnáročnějším klientům účtenku na více než tři a půl tisíce korun za jednu noc.

6

Hotel Ostrava.

Jestliže je místem, kde hledáte hotel, Ostrava, je v nabídceněkolik desítek zařízení. Nabídku je možno seřadit podle ceny: například Veronika hotel Ostrava patří k těm levnějším, naopak Clarion Congress Hotel Ostrava si vyberou velmi nároční hosté, kterým na ceně zase tolik nezáleží.

7

Ubytování Mikulov.

Jestliže vás cesta zavede do Mikulova (nejčastěji za dobrým vínem, ale důvody mohou být samozřejmě nejrůznější, včetně cesty do Rakouska), nabízí se také poměrně široká nabídka. Ubytování v Mikulově lze sehnat už od pěti set korun. Vysoký luxus je zaručen v hotelu a kongresovém centru Galant.

Autor: jezzina
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vyrobit věnec na hrob
Jak vyrobit věnec na hrob
Památka zesnulých, lidově dušičky, připadá na den 2. listopadu. První dušičky se slavily ve Francii v klášteře Benediktů v Cluny roku 998. Odtud se sv…
Jak vybrat kuchyňskou sůl | rady a tipy
Jak vybrat kuchyňskou sůl | rady a tipy
Jak vybrat kuchyňskou sůl | rady a tipy. O tom, že sůl je pro nás životně důležitá vypráví i pohádka Sůl nad zlato. Jak si vybrat do kuchyně tu pravou…
Jak si vyrobit gel na praní
Jak si vyrobit gel na praní
Domácí prací gel jistě potěší každého, kdo chce ušetřit nejen peníze, ale i životní prostředí. Tento ekologicky šetrný prací prostředek z mýdla a prac…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.