Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si doma bezpečně a šetrně zesvětlit vlasy?

08. Květen 2023
Jak si doma bezpečně a šetrně zesvětlit vlasy?

Máte rádi, jak vám slunce přirozeně během letních měsíců prosvětlí vlasy? Máte dojem, že se světlejšími kadeřemi vypadáte mlaději a veseleji? Je to tak, tmavé vlasy nás dělají na pohled přísnějšími a často i staršími. Rozdíl při zesvětlení vlasů je naprosto markantní.

Nemusíte však čekat, než se slunce opře do svých paprsků, ani trávit hodiny na slunci. Můžete si šetrně zesvětlit vlasy doma. Projasnění a zesvětlení lze docílit dvěma způsoby.

Použijte odbarvovač nebo zesvětlovač vlasů

Docílit zesvětlení vlasů doma vám pomůže zesvětlovač nebo odbarvovač na vlasy. Rozdíl najdete v principu, jak vlasy zesvětlují.

Zesvětlovače zesvětlí přirozený pigment vlasů. Jde, dá se říct o barvu na vlasy, v níž se nachází nižší koncentrace peroxidu vodíku a vyživující složky, s nimiž je zesvětlení vlasů šetrnější. Tento způsob je ideální např. tehdy, když chcete zesvětlit vaši vlastní barvu vlasů, nebo chcete zesvětlení použít jako mezikrok před přechodem na jiný odstín trvalé barvy.

Zesvětlovače můžete koupit v podobě zesvětlujícího pudru, zesvětlujícího krému na vlasy, ombré zesvětlovače vlasů nebo stahovače barvy po přelivu.

Odbarvovač vlasů funguje na principu zbavení vlasu veškerého pigmentu. Máte tmavší odstín vlasů a chcete vyzkoušet blond barvu? Pak je třeba úplné odbarvení. O odbarvené vlasy je pak nutno pečlivě pečovat, struktura vlasů se může stát velmi křehkou, porézní. Vhodné je zvolit při odbarvování vlasů tzv. plex technologie, které pomohou vlasy vyživit a ochránit je před zničením. Existuje řada šamponů a masek s obsahem plexu od značek Natura Siberica nebo Olaplex, které jsou pro následnou péči takto odbarvenou hřívu víc než přínosné.

Kdy neodbarvovat doma?

V případě, že máte velmi tmavé vlasy, je lepší obrátit se na zkušenou kadeřnici. Díky jejím zkušenostem a znalostem se vám nestane, že budou mít vlasy nepřirozenou barvu, vlasy budou značně poškozeny, nebo si je budete muset okamžitě nabarvit jakkoli, jen aby nezůstaly oranžové, žluté nebo pískové tak, jak se nedopatřením doma stává.

Nejlepší zesvětlovače na vlasy pro domácí použití najdete na Notino.cz. Krásné ombré můžete mít za chvíli hotové v pohodlí domova.

Jak si doma bezpečně a šetrně zesvětlit vlasy?
Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak správně tvarovat obočí
Jak správně tvarovat obočí
Jak správně tvarovat obočí | rady a tipy. Jednou je v módě obočí tenké jako nitka, pak zase hodně tvarované nebo hustší. Módní trendy nejsou to j…
Jak navlnit vlasy bez kulmy I návod
Jak navlnit vlasy bez kulmy I návod
Jak navlnit vlasy bez kulmy I návod. V současné době jsou v módě vlasy převážně vyžehlené, občas nás ale stihne nálada na romantické vlny, které vypad…
Jak si nabarvit vlasy hennou | rady a tipy
Jak si nabarvit vlasy hennou | rady a tipy
Barvení vlasů hennou | rady a tipy. Henna je jedna z nejstarších přírodních barev nejen na vlasy, ale i kůži. Jsou to usušené a rozemleté lístky rostl…
Jak se starat o suché vlasy | rady
Jak se starat o suché vlasy | rady
Jak se starat o suché vlasy | rady. Jak říká staré přísloví, vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Suché kadeře ale moc parády neudělají, protože jim c…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.