Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si pořídit auto, když nechcete úvěr, ani finanční leasing?

04. Říjen 2022
Jak si pořídit auto, když nechcete úvěr, ani finanční leasing?

V současné době si jen málokdo dokáže představit každodenní život bez motorového vozidla. Pokud vám dosavadní plechový miláček už dosluhuje, zřejmě přemýšlíte nad tím, jakou formou pořídit další čtyřkolý přírůstek do rodiny. Samozřejmě možností je hned několik. Ale jak situaci řešit, když nemáte finanční rezervu a nechcete ani klasický úvěr, ani finanční leasing? Odpovědí je operativní leasing.

Co je potřeba

Operativní leasing představuje v podstatě dlouhodobý pronájem automobilu. Charakteristickým rysem operativního leasingu je, že po skončení smlouvy patří automobil stále leasingové společnosti, tedy nepřechází do vašeho vlastnictví, jak je tomu u klasického finančního leasingu. Operativní leasing se pyšní hned několika přednostmi, díky nimž se dostává na výsluní.

1

Výhody operativního leasingu

Obrovskou výhodou, kvůli které má spousta zákazníků o operativní leasing zájem, je ta, že vám nevznikají žádné náklady na provoz automobilu. Jediné, co si platíte, je palivo. O všechny ostatní náležitosti se stará samotná leasingová společnost, a to konkrétně o povinné ručení, havarijní pojištění, návštěvu servisu a výměnu pneumatik. V měsíční splátce většinou bývají zahrnuty také asistenční služby. Jestliže se vám tedy vozidlo na cestách porouchá, stačí zavolat na číslo asistenční služby a leasingová společnost s vámi všechno vyřeší. Samozřejmě vám poskytne náhradní automobil a postará se o opravu toho, které máte v pronájmu.

Smlouvu si sjednáváte na dobu určitou, kterou si stanovují samotné leasingové firmy. Většinou se ale pohybuje od 24 měsíců do 60 měsíců.

Další předností operativního leasingu je absence akontace, a tak nepotřebujete pro začátek větší obnos peněz. V neposlední řadě je operativní leasing označován za nejrychlejší cestu k novému automobilu. Třeba největší zprostředkovatel vozidel na operativní leasing Driveto.cz spouští Dlouhodobý pronájem aut bez závazku a bez papírování. Zákazník si tak může pronajmout automobil a kdykoliv ho vrátit, nebo si ho naopak nechat, jak dlouho jen potřebuje.

2

Jak zprostředkování operativního leasingu funguje?

Jestliže jste se tedy rozhodli vzít si automobil na operativní leasing, musíte udělat několik jednoduchých a rychlých kroků. Přímo na stránkách leasingové společnosti si vyberte automobil, jenž se vám zamlouvá. Poté si odešlete nezávaznou poptávku. Ve formuláři vyplníte pouze základní osobní údaje o sobě (případně o firmě). Potom jen vyčkáte, než se vám ozve pracovník leasingové firmy zpět, abyste s ním projednali podrobnosti. Jak jednoduché.

Pokud vás však zaujalo, jak funguje dlouhodobý pronájem auta bez závazků, tak se obraťte přímo na firmu Driveto.cz, která se v této oblasti stává na českém trhu průkopníkem.

Návod obsahuje komerční sdělení.

Autor: Anonym
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak a proč si koupit dodávku z bazaru?
Jak a proč si koupit dodávku z bazaru?
Potřebujete větší auto pro převážení věcí? Potom může být dobrou volbou právě dodávka. A protože pořizovací cena nové dodávky není příliš nízká, je vh…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.