Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si užít Madrid

28. Duben 2019

Madrid je hlavním městem Španělska, leží ve středu země. Má přes 3 milióny obyvatel, je též hlavním městem stejnojmenné provincie, která je současně jedním ze 17 autonomních společenství Španělska. V madridské aglomeraci žije více než 6 miliónů obyvatel. Centrum města se vyznačuje širokými třídami se zelenými pruhy, velkými kruhovými náměstími a velkým počtem pompézních staveb, nejen renezančního stylu, ale i zcela hypermoderně vypadajících mrakodrapů.

Co je potřeba

fotoaparát, pohodlná obuv, kamera, peníze, průvodce, mapa města

1

Madrid je město muzeí. Navštivte Muzeum Prado, které je jedno z nejslavnějších uměleckých muzeí na světě. Uvidíte zde práci Botticelliho, Rubense, Bosche a mnoho dalších legendárních mistrů

2

Nedaleko centra se nachází El Retiro, místní verze Central Parku. Vezměte loďku a nechte se unášet krásou místní přírody. Nebo se jen tak toulejte zelenými zahradami, kde si můžete vychutnat chlazené pivo a občerstvení z místních barů.

3

Staré město vás vtáhne zpět v čase. Obdivuhodné stavby vás okouzlí svou minulostí. Objevíte zde Sobrino de Botin, nebo-li jídelnu z 18. století, která je podle Guinnessovy knihy nejstarší jídelnou na světě.

4

Jedno z nejznámějších míst je Plaza Mayor, kde se všichni mladí a místní nejraději shromažďují. Je to něco jako Václavské náměstí v Praze.

5

Tradiční španělskou atrakcí jsou býčí zápasy v Las Ventas, které probíhají od března do prosince. Na nejbrutálnější podívanou se můžete podívat ve čtvrti Salamanca.

6

Turisty neoblíbenější ulice je Gran Via, kde si každý může vychutnat různé druhy Tapas se sklenkou vína a poklábosit s místními.

Klíčová slova: Madrid cestování španělsko
Autor: KJersey
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak strávit víkend v Barceloně | tipy
Jak strávit víkend v Barceloně | tipy. Barcelona je hlavním městem Katalánska, po Madridu je druhým největším španělským městem. Město je sídlem arcib…
Jak si užít Tyrolsko po celý rok | rady
Jak si užít Tyrolsko po celý rok | rady. Tyrolsko si většina lidí spojuje s lyžováním, jelikož se sem sjíždějí lyžaři z celé Evropy, ovšem místní kraj…
Jak se nezamilovat do Amsterodamu | tipy
Jak se nezamilovat do Amsterodamu | tipy. Amsterodam je největší holandské město na řece Amstel, která se ve městě vlévá do moře, resp. do kanálu spoj…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.