Co je potřeba

fotoaparát, pohodlná obuv, kamera, peníze, průvodce, mapa města

1

Madrid je město muzeí. Navštivte Muzeum Prado, které je jedno z nejslavnějších uměleckých muzeí na světě. Uvidíte zde práci Botticelliho, Rubense, Bosche a mnoho dalších legendárních mistrů

2

Nedaleko centra se nachází El Retiro, místní verze Central Parku. Vezměte loďku a nechte se unášet krásou místní přírody. Nebo se jen tak toulejte zelenými zahradami, kde si můžete vychutnat chlazené pivo a občerstvení z místních barů.

3

Staré město vás vtáhne zpět v čase. Obdivuhodné stavby vás okouzlí svou minulostí. Objevíte zde Sobrino de Botin, nebo-li jídelnu z 18. století, která je podle Guinnessovy knihy nejstarší jídelnou na světě.

4

Jedno z nejznámějších míst je Plaza Mayor, kde se všichni mladí a místní nejraději shromažďují. Je to něco jako Václavské náměstí v Praze.

5

Tradiční španělskou atrakcí jsou býčí zápasy v Las Ventas, které probíhají od března do prosince. Na nejbrutálnější podívanou se můžete podívat ve čtvrti Salamanca.

6

Turisty neoblíbenější ulice je Gran Via, kde si každý může vychutnat různé druhy Tapas se sklenkou vína a poklábosit s místními.

Klíčová slova

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
4.5
Average: 4.5 (2 votes)