Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si užít (pod)zimní měsíce na kole?

17. Prosinec 2020
Jak si užít (pod)zimní měsíce na kole?

Podzim by málokdo nazval cyklistickou sezónou. Vytrvalci jezdí ještě v září, v říjnu už však pro většinu cyklistů nadchází čas zazimování. Do práce začínáme jezdit veřejnou dopravou a cyklistické výlety měníme za procházky podzimní krajinou.

Cyklistická sezóna přitom prvním zbarveným listím končit ani zdaleka nemusí! Se správnou výbavou můžete jezdit klidně až do časů skutečných mrazů. Zvlášť letos je pro využívání kola i místo hromadné dopravy ideální čas. Posílíte imunitu, a navíc se vyhnete davům… Jak se vybavit na jízdu i v chladnějším období?

1

Cyklistická výbava proti prochladnutí – termoprádlo

Dobrodruzi, sportovci a rodiče, stejně jako lidé, kteří se nevyhýbají dlouhodobému pobytu v přírodě ani v těch nejchladnějších měsících, vám všichni řeknou to samé.

Teplé spodní prádlo je základem spokojenosti.

Zvlášť v zimě je skutečně důležité zvolit oblečení, které vás zahřeje a důkladně izoluje před deštěm i větrem.

První vrstva, na kterou se zaměříme, je termoprádlo.

Cyklistická výbava proti prochladnutí – termoprádlo

Termoprádlo nejlépe funguje jako spodní vrstva pod sportovním oblečením.

V termo základu cyklistům, kteří plánují jezdit i v zimních měsících, rozhodně nesmí chybět termospodky, rukavice ani ponožky v ideálním případě by vám nemělo chybět ani termotriko.

Velmi kvalitní termoprádlo poznáte mimo jiné podle vysokého obsahu merino vlny, takové se však současně pohybuje v cenách 1 500 korun a více za jeden kousek. V případě funkčního prádla se však rozhodně nemusíte bát ani umělých materiálů. Velmi oblíbenou složkou je například polyester.

Výhodou oblečení z polyesteru je rychlé schnutí i pružnost a je ideální na podzimní sportovní aktivity.

2

Proti prochladnutí slouží i kvalitní vrchní vrstvy

Cítíte se ve svém prádle jako v bavlnce? Pak je čas vybrat i ostatní vrstvy, které vám nedovolí promoknout ani prochladnout.

Také při hledání horních vrstev byste se měli soustředit především na funkční oblečení.

Kromě teplé mikiny a bundy by vám v baťohu neměla chybět ani kvalitní pláštěnka.

3

Nezapomínejte ani na zdánlivé maličkosti – cyklodoplňky, které zahřejí

Termoprádlo, mikina, bunda potažmo i pláštěnka… to všechno je základ, bez kterého se v zimě neobejdete. Stejně důležité jsou i zdánlivé maličkosti.

Právě díky nim se budete i v tom největším nečasu na kole cítit jako v bavlnce. Co by vám nemělo chybět v základní zimní cyklo výbavě?

Cyklistická výbava proti prochladnutí – čepice pod helmu

Na podzim a v zimě je na silnicích velmi snížená viditelnost i přes den. Proto je ještě důležitější než v letních měsících zaručit, že vás řidiči na silnici dobře uvidí.

Rozhodně byste se tak měli vyhnout tmavému oblečení. Čím křiklavější barvy, tím veselejší pohled na svět a současně i větší bezpečnost. Ubezpečte se také, že na sobě máte dostatek odrazek a na kole funkční světlo.

Návod obsahuje komerční sdělení.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat dětskou helmu na kolo
Jak vybrat dětskou helmu na kolo
Bezpečnost na kole je tím nejdůležitějším pro malé i velké cyklisty. A nejdůležitějším bezpečnostním prvkem je bez nejmenších pochybností cyklistická…
Jak správně vybrat dětské kolo
Jak správně vybrat dětské kolo
Správný výběr kola je pro dobrý pocit z jízdy velice důležitý. Dvojnásob to platí u kola dětského, protože špatně vybrané kolo může dítě od cyklistiky…
Jak vybrat cyklistický batoh | rady
Jak vybrat cyklistický batoh | rady
Jak vybrat cyklistický batoh | rady. Chystáte se na cestu na kole a potřebujete si uložit své věci na nějaké praktické místo? Pakliže jedete na kole,…
Jak vybrat blatníky na horské kolo?
Jak vybrat blatníky na horské kolo?
Spousta lidí zastává názor, že na sportovní horské kolo žádné blatníky nepatří. Jenže právě na horském kole se nevyhnete blátu a vodě. Zkuste si jet t…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.