Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si vyrobit originální šperky z pivních víček | návod

Jak si vyrobit originální šperky z pivních víček | návod. Vyhazovali jste doposud víčka od piva, sodovek či minerálek? Ale to jste dělali chybu! Z víček totiž můžete vytvořit spoustu zajímavých věcí. Jednou z nich jsou originální šperky. Jsou skvělým nápadem, který je ve světě momentálně in. Jejich výrobu zvládnou i děti a jsou skvělým nápadem na dárek pro kamarádku. Náklady i náročnost je minimální.

Co je potřeba

šperkové komponenty - afro háčky, spojovací kroužky, drát 0,3 anebo 0,6
kleště štípačky, ketlovací, případně ostré nůžky
víčka ze sodovek, limonád anebo piva
akrylové barvy, lak
kladívko
časopis
hřebík
štětec

1

Víčko položte na tlustý časopis ozdobeným povrchem vzhůru. Vezměte hřebík a kladívko a vytvořte ve víčkách dírky. Co se týče tvorby náramku, dírky volte u okrajů víček na protilehlých stranách. Při tvorbě náhrdelníků také. Pouze při tvorbě medailonu a náušnic vám vystačí vytvoření jedné dírky na jejím okraji.

2

Náramek vyrobíte tak, že vzniklými otvory provlečete elastickou kulatou gumu. Mezi jednotlivými víčky můžete navléct korálek. Výsledný náramek by měl obepínat ruku, jako řemínek. Jestliže tohoto stavu dosáhnete gumu zauzlujte. Náramek máte hotový.

3

Víčka při tvorbě můžete nechat původní a základ postavit na jejich originálním designu anebo je můžete ozdobit za pomoci decoupage či jiné vytištěné grafiky. Skvěle na nich vyniká i zalitá pryskyřice, avšak práce s pryskyřicí je již poněkud náročnější.

4

Jednoduché náušnice vyrobíte za pomoci ketlovacích kroužků a afroháčku. Kdy k sobě můžete do řetězu propojit i několik víček. V jednoduché fázi vystačí, jestliže použijete pouze jedno víčko, s jedním otvorem.

5

Z pivních víček můžete vyrobit i přívěšek, když do něj vlepíte malou fotku. Otvor v tomto případě vytvořte u okraje víčka a protáhněte tudy kůži. Vytvořte jednoduchou smyčku, zauzlujte a máte skvělý a originální dárek pro svou kamarádku.

6

Náhrdelník z pivních víček je velice oblíbený nejen v Americe. Vytváří se za pomocí různě proděravělých víček, které se k sobě spojují za pomoci spojovacích kroužků. Dírky se na víčku provádějí tentokrát do kříže, kromě toho posledního, který vytváří špici náhrdelníku.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.