Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si založit email | návod

Jak si založit email | návod. Emailová schránka je v dnešní době absolutním základem identity, bez kterého si běžný život nelze představit. Na email nám mohou chodit složenky, faktury a základní komunikace mezi přáteli. Jedná se ovšem o důležitý ověřovací prvek při zakládání online bankovnictví, účtů na sociálních sítích, registrací v internetových obchodech a také i při komunikaci se zaměstnavatelem. Možnosti jsou při založení emailu různé, obvykle se orientují podle našich osobních preferencí. Jak si tedy založit email?

1

Při založení emailu je nejdůležitější, aby byl pro vás snadno dostupný. Založte ho podle internetového vyhledávače, který aktuálně používáte. Jestliže nemáte s vyhledávači příliš mnoho zkušeností, tak si email založte na účtech Seznam, Google, Centrum nebo Atlas. Tyto čtyři jsou nejpoužívanější a nabídnou kvalitní provoz.

2

Rozmyslete si název emailu. Počítejte s tím, že všechny jednoduché varianty podoby emailu jsou obsazené. Stále lze ovšem zvolit kombinace, které jsou volné, je možné používat i pomlčky, tečky a číslice, ovšem nikdy ne diakritiku. Napište si několik kombinací na papír a pak přejděte do svého vyhledávače.

3

Každý vyhledávač má ve své nabídce možnost založení emailu. Když nabídku vybereme, tak se nám vždy zobrazí formulář. Do formuláře vyplňujeme pravdivé informace, jelikož se budou zobrazovat pouze nám a mohou sloužit také jako ověření v případě ztráty hesla.

4

Informaci s heslem si vždy raději napište na místo, o kterém budete vědět. Ve formuláři se můžete setkat se dvěma typy ověření, vždy jsou na konci formuláře. Prvním typem je tzv. “Captcha kód“ a druhým je ověření telefonním číslem. Obě možnosti slouží k ověření, že nejste roboti, ale lidé. V případě captcha kódu opíšeme špatně čitelný text z okénka a potvrdíme ho. V případě telefonického ověření číslem nám přijde SMS zpráva, ze které opíšeme kontrolní kód.

5

Po úspěšném vyplnění potvrdíme formulář.

6

Následně jsme přesměrováni přímo do emailové schránky nebo na stránku s nastavením. V emailové schránce na nás čeká vždy uvítací email. Nastavení emailu jsou volitelná a nepovinná. Schránku si nastavte v nastavení a určete si jméno, pod kterým se budete zobrazovat, dále fotografii, mazání spamů a zobrazení úvodní stránky.

7

Jestliže počítač používáte pouze vy a nemáte více emailových účtů, tak si nastavte email tak, aby si pamatoval vaše přihlašovací údaje. Pokud pracujete s počítačem pravidelně, tak vám to ušetří mnoho času.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.