Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si založit vlastní PayPal účet

30. Květen 2020

Chcete na internetu platit rychle, jednoduše a bezpečně? Žádné opisování údajů z platební karty, ale jen zadání emailu a hesla? Zřiďte si digitální peněženku PayPal, díky níž můžete uskutečňovat platby též v cizí měně. Vše potřebné vyřídíte online v pohodlí vašeho domova.

1

O co se jedná?

PayPal je univerzální platební platforma, kterou v roce 1998 založil Elon Musk. Počet lidí, již využívají tento komfortní způsob placení, neustále roste. Jak bylo zmíněno výše, pomocí PayPal lze provádět internetové platby bez toho, že byste někomu sdělovali údaje o platební kartě. Nejen že platíte za uskutečněné nákupy obchodníkovi, nýbrž si také můžete posílat platby s ostatními uživateli tohoto platebního systému.

2

Založení účtu zvládne každý

Ještě před zřízením účtu je třeba vlastnit platební kartu, ať už debetní nebo kreditní, na níž máte povoleny internetové platby. Úplně nejlepší je, pokud máte současně zřízeno i internetové bankovnictví. Teď už se můžete vrhnout na založení PayPal účtu, kde v prvním kroku standardně zadáte kontaktní údaje, email a dostatečně silné heslo.

3

Propojte vaši platební kartu

Aby vše fungovalo tak, jak má, je třeba následně spárovat vaši platební kartu s PayPal účtem. Podmínkou je, abyste na kartě měli kladný zůstatek. Systém nemá potíže s žádnou kartou, výjimkou je platební karta Maestro, se kterou nefunguje. Touto fází je proces založení účtu hotový. Následuje několik ověřovacích kroků, při nichž se kontroluje správně zadaná a platná emailová adresa a spárování platební karty. To se provede tak, že vám bude z účtu strženo 50 Kč. Následně obdržíte čtyřmístný kód, jejž opíšete do ověřovacího políčka, čímž je proces ověření u konce. Odečtená částka se vám během pár dnů vrátí zpět na účet.

4

Posílání plateb

Můžete se rozhodnout, zda se vám budou peníze za internetové platby odečítat z platební karty, či si nabijete PayPal účet libovolnou částkou. Tu lze zaslat přes bankovní účet, který je ovšem nutné s PayPal účtem opět spárovat. Druhou možností je služba Trustly. Podmínkou je vlastnit účet u UniCredit, ČSOB, Poštovní spořitelny, mBank, Raiffeisenbank nebo České spořitelny. K dobití PayPal účtu tímto způsobem potřebujete přihlašovací údaje z internetového bankovnictví u dané banky.

5

V čem spočívají výhody PayPal?

Na prvním místě je to zcela jistě bezpečnost, neboť při placení je používán dvoufázový systém ověřování. Dále je to dokonalý přehled o uskutečněných platbách a stavu vašeho PayPal účtu. Při internetových transakcích rovněž ušetříte, neboť poplatky za PayPal platí obchodník. Ten si také z účtu může načíst vaši adresu, tudíž není nutné ji zadávat při vyplňování objednávky. Jde též o velmi rychlý způsob platby mezi jednotlivými uživateli, jimž lze v rámci jedné tuzemské či zahraniční platby poslat až 1000 euro.

Klíčová slova: Paypal účet nakupování online
Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak výrazně šetřit každý den
Jak výrazně šetřit každý den | rady a tipy. Byla by chyba myslet si, že šetřit musí pouze chudí. Pravda je taková, že téměř všichni plýtváme. Nej…
Jak žádat o přídavky na děti | rady
Jak žádat o přídavky na děti | rady. Přídavky na děti: Má na ně nárok rodina, jejíž čistý měsíční příjem nepřesahuje částku, která je 2,4 násobkem živ…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.