Přejít k hlavnímu obsahu

Jak správně dezinfikovat koupelnu | rady

Jak správně dezinfikovat koupelnu | rady

Jak správně dezinfikovat koupelnu | rady. Pro čištění a dezinfekci koupelen si už nevystačíme pouze s navlhčeným mopem, je potřeba použít chemii. Koupelnu můžeme čistit i bez chemických prostředků, ale s využitím chemie dosáhneme rychlejšího a účinnějšího efektu. Čistá koupelna je mnohdy vizitkou celé domácnosti a pokud máme v domě hosty, tak je koupelna často místem největší kritiky. Jak správně dezinfikovat koupelnu?

1

Vyklizení a prostředky

Před dezinfikováním a čištěním koupelny vykliďte všechny věci, které by vám mohly překážet, tedy rohožky, ručníky, kartáčky na zuby, hřebeny aj. Pro dezinfekci používejte prostředky, které zlikvidují bakterie i plísně, nejvhodnější je tedy SAVO a přípravky na bázi kyseliny. K čištění si připravte kartáč, jemnou houbičku, celulózový hadřík a gumové rukavice, aby vám přípravky nepoleptaly kůži.

2

Působení

Účelem chemických přípravků je to, že musí na daném místě působit, aby vyžrali špínu a zničily bakterie. Připravené přípravky naneste na umyvadlo, vanu, ale i na kachličky a spáry. Pokud máte vanovou zástěnu nebo sprchový kout, tak přípravek vždy naneste houbičkou, ale měkkou stranou, aby se nepoškrábal plast. Přípravky nechte vždy působit 5 až 15 minut.

3

Čištění

Následně je potřeba místa s přípravky důkladně vyčistit, oplachujte je vodou a zároveň používejte houbičku. Na odolných místech použijte kartáč. Po opláchnutí, i hlavním očištění, všechna místa přejeďte celulózovým hadříkem, který do sebe vsákne zbytky saponátu a vody.

4

Záhyby a sifon

Nevyhýbejte se ani záhybům kolem kohoutků, a také sifonu. Sifon rozšroubujte a vyjměte z něj chuchvalce chlupů, které rovnou vyhoďte. Pokud vám překáží při čištění nějaký spotřebič, tak ho odsuňte a vyčistěte všechna místa, dezinfekce má smysl pouze když se myje celá koupelna.

5

Zrcadlo

Na mytí zrcadla nepoužívejte saponáty ani chemii. Zakupte si hadřík z mikrovláken a zrcadlo čistěte na sucho, případně hadřík jemně navlhčete.

6

Bez chemie

Pokud jste na přípravky na bázi kyselin a chlóru příliš citliví, tak koupelnu můžete dezinfikovat a čistit i bez chemie. Namísto sava, a jiných přípravků, použijte ocet, ten velmi účinně čistí a dezinfikuje. Pro vyčištění vany a umyvadla použijte solný roztok nebo solnou pastu.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak prát spacák | tipy
Jak prát spacák | tipy
Jak prát spacák | tipy. Praní spacáku je velmi nepříjemné téma, kterému se snaží mnoho vášnivých kempařů vyhnout. Spacák naštěstí není nutné prát čast…
Jak pečovat o podlahu | rady
Jak pečovat o podlahu | rady
Jak pečovat o podlahu | rady. Každá podlaha vyžaduje svoji péči a to už jenom proto, že po nich chodíme, usazuje se na nich prach, jsou zatěžován…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.