Přejít k hlavnímu obsahu

Jak správně vybrat autoškolu | rady

Jak správně vybrat autoškolu | rady. Zima může být ideálním obdobím pro absolvování autoškoly. Proč? Protože těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Právě zima představuje i pro zkušeného řidiče zkoušku jeho řidičského umu. Pro začátečníka představuje dobrou školu hned na počátku. Celý kurz se dá při optimistické variantě absolvovat již za šest týdnů intenzivní výuky.

1

Výběr autoškoly

Hned na začátku je dobré obejít si všechny autoškoly ve městě a případně se podívat na jejich webové stránky. Na stránkách byste měli především nalézt informace o výuce, instruktorech, typu automobilu a celkové ceně za kurz. U výuky je důležité, abyste dbali především na:

- frekvenci výuky

- zda-li je teoretická část povinná

- jakým způsobem se plánují jízdy

- jak je vybavena učebna autoškoly

- má-li autoškola k dispozici trenažér

Důležitým faktorem pro výběr autoškoly je rovněž instruktor, který vás bude školit, a typ automobilu, s nímž budete jezdit. Také se nezapomeňte včas informovat o různých slevách a akcích, které autoškoly nabízí. Zejména se jedná o slevy pro mladé lidi – studenty či cenová zvýhodnění pro online přihlášky.

2

Co je potřeba?

Autoškola je klasickým výcvikovým kurzem. I zde potřebujete potvrzení. Konkrétně se jedná o potvrzení lékaře o zdravotní způsobilosti žadatele. Toto potvrzení vám vystaví praktický lékař. Za potvrzení byste neměli zaplatit částku větší než 400 korun. Dalším potvrzením, které budete potřebovat, je výpis z evidenční karty řidiče. Jedná se o potvrzení, zda-li jste někdy řidičské oprávnění vlastnili nebo kolik přestupků jste spáchali. O výpis můžete žádat na obecním úřadě s rozšířenou působností, ve většině případů se jedná o odbor dopravních a správních činností. 

3

Co vás čeká a nemine

Celý výcvik je rozdělen do dvou částí:

- část teoretická

- část praktická

V teoretické části se naučíte dopravní značení, předpisy a základy první pomoci. Před započetím praktické části byste měli absolvovat alespoň dvouhodinovou výuku na cvičebním trenažéru případně na cvičebním okruhu. Převládá názor, že trenažér ničemu neprospívá, opak je však pravdou. Trenažér vám dá alespoň základní představu o tom, co vás na silnici v rámci praktické výuky čeká. Praktická část by se měla skládat minimálně z 28 výcvikových hodin, kdy jedna výcviková hodina trvá 45 minut. Právě při ní nejvíce oceníte správný výběr instruktora. Dobře zvolený instruktor vám může usnadnit cestu k vysněnému řidičskému průkazu.

4

Závěr kurzu

V závěru kurzu absolvujete zkoušku skládající se ze tří částí:

- písemný test

- zkouška technických znalostí

- praktická část - jízdy

Pokud všechny tři části absolvujete úspěšně, za měsíc obdržíte z příslušného magistrátu řidičský průkaz. Nezapomeňte autoškolu pečlivě vybírat od samého počátku. Cena není nejdůležitější, je spousta dalších faktorů, které mohou průběh výcviku ovlivnit. Vybírejte tak, abyste byli v závěru kurzu spokojeni, a hlavně, abyste byli dobrými začínajícími účastníky silničního provozu.

Autor: chiquita
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat zimní pneumatiky | rady
Jak vybrat zimní pneumatiky | rady. Vzhledem k zákonům v naší zemi musí být vozy po zimní období vybaveny zimními pneumatikami. Ty díky svým…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.