Přejít k hlavnímu obsahu

Jak správně vybrat klozet na WC | tipy

Jak správně vybrat klozet na WC | tipy

Jak správně vybrat klozet na WC | tipy. Kdo se chystá pustit se do rozsáhlejší rekonstrukce WC, stojí před otázkou, jakým typem klozetu toaletu nebo koupelnu opatřit. Je lepší klozet se skrytou nádržkou, nebo stojící kombi klozet? Proč si pořídit závěsný klozet se skrytým splachováním a na co si při výběru klozetu dávat pozor? Inspirujte se těmito 7 základními radami.

1

Levný klozet se může pěkně prodražit. Je obecně známo, že při výrobě klozetů se testuje jeho vnitřní provedení. Zatímco u kvalitních klozetů při jednom spláchnutí můžete spláchnout i část knihy, nekvalitně vyrobené klozety naopak spotřebují při spláchnutí velké množství vody. Proto při výběru sanitární techniky hleďte, zda klozet nemá deformace v keramice. Vadou výroby je, pokud odpad má místo kruhového tvar oválný. Zhlédněte na zadní straně klozetu.

2

Nové typy klozetů jsou osazené tlačítky pro dělené splachování. Větší tlačítko na šest litrů a menší na tři až čtyři litry vody. Přesvědčte se, že vybraný klozet, kromě toho, že nemá viditelné deformace, je vybaven systémem dvojího splachování, který ušetří peníze za vodu.

3

Kvalitní klozet pořídíte jen od renomovaného výrobce. Kvalitní klozet je komfortní a splňuje hygienické normy. Rozlišujeme klozety s hlubokým a plochým splachováním. U hlubokých klozetů exkrementy padají přímo do zavodněné části mísy. Druhý typ je využíván zejména v nemocničních zařízeních pro kontrolu stolice.

4

Nejčastěji se setkáme s klozety využívající otevřený splachovací kruh. Zatímco u tohoto systému volně vytéká do celé mísy, klozety opatřené uzavřeným kruhem jsou vybaveny drobnými otvory, ze kterých vodách vytéká rovnoměrně.

5

Zaměřte se na glazuru klozetu. Kvalitní glazura totiž snižuje pravděpodobnost šíření mikroorganismů. Zeptejte se prodejce na povrchovou úpravu WC.

6

V módě jsou závěsné klozety, proto jim lidé v poslední době dávají přednost před klozety stojícími. Výhodou závěsného klozetu je především v tom, že zabere méně místa a usnadňuje úklid. Sami si navíc zvolíte výšku umístění na zdi, což ocení rodiny s dětmi nebo starší lidé. Trubky i nádržky na vodu jsou ukryté ve zdi, díky čemuž je splachování tišší. Nevýhodou varianty závěsného klozetu je to, že vyžaduje náročnější rekonstrukci toalety.

Tipy

Máte-li malou koupelnu, používejte sanitární techniku světlé barvy, která koupelnu opticky zvětší.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat psací stůl | rady a tipy
Jak vybrat psací stůl | rady a tipy
Jak vybrat psací stůl | rady a tipy. Při výběru psacího stolu je důležitá nejen cena a estetická stránka, ale také komfort a zdravotní hledisko. Nevho…
Jak zastřešit pergolu | rady
Jak zastřešit pergolu | rady
Jak zastřešit pergolu | rady. Pergoly jsou obvykle tím nejoblíbenějším místem k příjemnému posezení. Mnoho uživatelů si postavilo zahradní pergoly, ji…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.