Přejít k hlavnímu obsahu

Jak strávit víkend v Dublinu | tipy

Jak strávit víkend v Dublinu | tipy. Dublin je nejspíš jediné evropské hlavní město, které se za posledních 30 let změnilo téměř k nepoznání. Díky velmi masivním dotacím z evropských fondů se rozrostlo, zmodernizovalo a stalo se tak atraktivním jak pro obyvatele města, tak pro turisty. Díky atlantickým teplým proudům je v Dublinu celý rok velmi příjemně. A rozhodně stojí za návštěvu turistům a cestovatelům, kteří milují víkendové poznávání zajímavých končin světa.

Co je potřeba

mapa města Dublin

průvodce

fotoaparát

kamera

oblečení do chladnějšího a deštivého počasí

1

Navštivte v Dublinu informační centrum, kde dostanete zdarma mapu města. Kupte si jízdenky Rambler, tyto jízdenky umožňují cestovat po celém městě zdarma.

2

Dublin nabízí autobusové Tour jízdy. Jedním z nejvíce atraktivních okruhů je Dublin Ghost Autobus Tour. Cestující procestují Dublin v noci. Tato jízda informuje turisty o temné stránce historie Dublinu. Prozkoumáte temná zákoutí tohoto města. Dětem do 14 let není tato jízda dovolena. Prohlídka trvá dvě hodiny.

3

Zamiřte do Temple baru na Great George Street nebo na Cadmen Street, kde se nacházejí nejoblíbenější hospody. Dejte si sklenku vychlazeného nápoje a vynikající jídlo v tradiční irské hospodě, v doprovodu živé hudby, tance a literárního čtení. Toto je skvělá příležitost, jak se seznámit s místními lidmi.

4

Po snídani se vydejte do kouzelných uliček Dublinu. Začněte na O´Connell Street, kde vás také městem může provést City Tour. Podívejte se na zlaté keltské sbírky v Národním muzeu a v Národní galerii na Picassa a Caravaggia. Navštivte přírodopisné muzeum a muzeum moderního umění.

5

Jděte na jižní pobřeží a na prohlídku Powerscourtských zahrad.

6

Navštivte dublinskou zoo. Vydejte se na plavbu po řece Liffey a navštivte Kilmainhaim goal.

7

V neděli ráno navštivte Dublinský hrad, Trinity College a katedrálu svatého Patrika. Projděte se po místních tržištích a zajděte do luxusních obchodů na Grafton Street.

8

Nakupte si suvenýry. Na konci dne si užijte odpočinek s drinkem v Ryanově viktoriánském baru na Parkgate Street. Hospody a bary jsou otevřené do 1 hodiny v noci.

Taxi bývá drahé.
 

Autor: KJersey
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak poznat maďarský Debrecen | tipy
Jak poznat maďarský Debrecen | tipy. Při vyslovení názvu druhého největšího maďarského města se někomu začnou „dělat chutě“ na slavné párky či pečínky…
Jak poznat Neapol za 3 dny | tipy
Jak poznat Neapol za 3 dny | tipy. Vidět Neapol a zemřít. Neapol je město jedinečných krás, kde ještě i dnes můžete pocítit a pozorovat něco ze starov…
Jak procestovat Budapešť | tipy
Jak procestovat Budapešť | tipy. Budapešť je nejen hlavním městem Maďarska, ale i městem, které stojí za návštěvu. Nabízí vše pro cestovatele, milovní…
Jak strávit víkend v Barceloně | tipy
Jak strávit víkend v Barceloně | tipy. Barcelona je hlavním městem Katalánska, po Madridu je druhým největším španělským městem. Město je sídlem arcib…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.