Přejít k hlavnímu obsahu

Jak účelně upravit dětský pokoj | tipy

Jak účelně upravit dětský pokoj | tipy

Jak účelně upravit dětský pokoj | tipy. Dětský pokoj je pohádkovým světem dítěte, kde tráví mnoho času a kde se cítí dobře. Je to za předpokladu, kdy je prostředí pro dítě podnětné a poutavé a pokoj je vybaven vším, co dítě k mentálnímu a fyzického vývoji potřebuje. Dítě ve svém pokoji odpočívá, hraje si, tvoří podle svých věkových možností, tady by se mělo cítit šťastné a spokojené.

1

Nábytek pro komfort i estetiku

Dítě v dětském pokoji žije, tráví tam spoustu času. Je to jeho svět a podle toho by měl být taky účelně zařízený. Pryč jsou doby, kdy se do dětského pokoje dalo, co se nikam nehodilo s odůvodněním, že dítě roste a bude se muset znovu nakupovat a pokoj vybavit. Dnešní doba velí, že dětský pokoj má být vkusný, a pokud dítě není zcela malé, aby byl podle jeho představ. Respektujte alespoň částečně, pokud to nejde úplně, barvu výmalby pokoje, vybavení, doplňky a podobně. V dětském pokoji by neměl chybět psací stůl, ať se jedná o předškoláka nebo dítě školou povinné. I malé dítě potřebuje pracovní stůl, kde stále něco tvoří, kreslí, vystřihuje, sestavuje nebo maluje. Nábytek by měl být bezpečný, bez ostrých hran, s dostatkem úložných prostor na hračky, knihy a jiné účelné věci. Perfektní je verze nábytku stavebnicového typu, kdy variabilnost umožňuje přizpůsobit sestavu nábytku daným podmínkám.

2

Stůl a židle v pokoji nesmí chybět

Kupte dětem rostoucí nábytek, ušetříte si tím výdaje, kdy dítě vyroste a musíte kupovat znovu. Stůl, židle, postel mají variabilně nastavitelnou velikost, takže vlastně s dítětem nábytek roste. Při nákupu věnujte pozornost židli, která je zdravotně vyhovující a polohovatelná pro optimální držení těla a růst páteře. V nabídce jsou kvalitní židle s čalouněním nebo umělohmotné ergonomicky tvarované, které netlačí a poskytuje pohodlí. Oblíbené jsou židle na kolečkách, většinou jsou polstrované, optimálně měkké a pohodlné.

3

Pohodlné lůžko je nadevše

Důležitá součást nábytku v dětském pokoji je postel. Varianta nastavitelného lůžka je úžasná a praktická věc. Uvažujte ekonomicky, nenakupujte po letech nábytek zbytečně. Nepodceňujte kvalitní zdravotní matraci, která je certifikovaná a drží tělo ve správné ortopedické poloze.

4

Pro malé děti barevnost a nápaditost

Čím menší dítě, tím by měl být pokoj barevnější, veselejší a poutavý. Dekoraci můžete podpořit i malbou na stěně, pro holčičky panenky a princezničky, domečky, pro malé rošťáky autíčka, vláčky, třeba zvířátka, které má dítě rádo. Nábytek pro malé děti zvolte také barevný, nápaditý, na ukládání hraček zapojte fantazii a vyrobte nebo kupte truhlíky na kolečkách z přírodního dřevěného nebo jiného zajímavého barevného materiálu, V pokoji malého dítěte by mělo být všechno poutavé a hravé. Neměly by chybět knížky, stavebnice a hry na rozvíjení poznání a tvořivosti dětí.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat krb do rodinného domu | rady
Jak vybrat krb do rodinného domu | rady
Jak vybrat krb do rodinného domu | rady. Ke klasické rodinné pohodě patří do rodinných domů neodmyslitelně krb. Krbová kamna jsou dokonalým těžištěm i…
Jak upevnit dveřní madla a závěsy | rady
Jak upevnit dveřní madla a závěsy | rady
Jak upevnit dveřní madla a závěsy | rady. Na našem trhu je pestrá nabídka madel i závěsů. Záleží především na typu dveří a obložkových zárubní a pocho…
Jak vybírat střešní okna | rady
Jak vybírat střešní okna | rady
Jak vybírat střešní okna | rady. Střešní okna jsou moderními doplňky, které by měly být součástí všech staveb, kde je požadavkem správné prosvětlení p…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.