Přejít k hlavnímu obsahu

Jak účelně upravit dětský pokoj | tipy

Jak účelně upravit dětský pokoj | tipy. Dětský pokoj je pohádkovým světem dítěte, kde tráví mnoho času a kde se cítí dobře. Je to za předpokladu, kdy je prostředí pro dítě podnětné a poutavé a pokoj je vybaven vším, co dítě k mentálnímu a fyzického vývoji potřebuje. Dítě ve svém pokoji odpočívá, hraje si, tvoří podle svých věkových možností, tady by se mělo cítit šťastné a spokojené.

1

Nábytek pro komfort i estetiku

Dítě v dětském pokoji žije, tráví tam spoustu času. Je to jeho svět a podle toho by měl být taky účelně zařízený. Pryč jsou doby, kdy se do dětského pokoje dalo, co se nikam nehodilo s odůvodněním, že dítě roste a bude se muset znovu nakupovat a pokoj vybavit. Dnešní doba velí, že dětský pokoj má být vkusný, a pokud dítě není zcela malé, aby byl podle jeho představ. Respektujte alespoň částečně, pokud to nejde úplně, barvu výmalby pokoje, vybavení, doplňky a podobně. V dětském pokoji by neměl chybět psací stůl, ať se jedná o předškoláka nebo dítě školou povinné. I malé dítě potřebuje pracovní stůl, kde stále něco tvoří, kreslí, vystřihuje, sestavuje nebo maluje. Nábytek by měl být bezpečný, bez ostrých hran, s dostatkem úložných prostor na hračky, knihy a jiné účelné věci. Perfektní je verze nábytku stavebnicového typu, kdy variabilnost umožňuje přizpůsobit sestavu nábytku daným podmínkám.

2

Stůl a židle v pokoji nesmí chybět

Kupte dětem rostoucí nábytek, ušetříte si tím výdaje, kdy dítě vyroste a musíte kupovat znovu. Stůl, židle, postel mají variabilně nastavitelnou velikost, takže vlastně s dítětem nábytek roste. Při nákupu věnujte pozornost židli, která je zdravotně vyhovující a polohovatelná pro optimální držení těla a růst páteře. V nabídce jsou kvalitní židle s čalouněním nebo umělohmotné ergonomicky tvarované, které netlačí a poskytuje pohodlí. Oblíbené jsou židle na kolečkách, většinou jsou polstrované, optimálně měkké a pohodlné.

3

Pohodlné lůžko je nadevše

Důležitá součást nábytku v dětském pokoji je postel. Varianta nastavitelného lůžka je úžasná a praktická věc. Uvažujte ekonomicky, nenakupujte po letech nábytek zbytečně. Nepodceňujte kvalitní zdravotní matraci, která je certifikovaná a drží tělo ve správné ortopedické poloze.

4

Pro malé děti barevnost a nápaditost

Čím menší dítě, tím by měl být pokoj barevnější, veselejší a poutavý. Dekoraci můžete podpořit i malbou na stěně, pro holčičky panenky a princezničky, domečky, pro malé rošťáky autíčka, vláčky, třeba zvířátka, které má dítě rádo. Nábytek pro malé děti zvolte také barevný, nápaditý, na ukládání hraček zapojte fantazii a vyrobte nebo kupte truhlíky na kolečkách z přírodního dřevěného nebo jiného zajímavého barevného materiálu, V pokoji malého dítěte by mělo být všechno poutavé a hravé. Neměly by chybět knížky, stavebnice a hry na rozvíjení poznání a tvořivosti dětí.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat krb do rodinného domu | rady
Jak vybrat krb do rodinného domu | rady. Ke klasické rodinné pohodě patří do rodinných domů neodmyslitelně krb. Krbová kamna jsou dokonalým těžištěm i…
Jak vybírat střešní okna | rady
Jak vybírat střešní okna | rady. Střešní okna jsou moderními doplňky, které by měly být součástí všech staveb, kde je požadavkem správné prosvětlení p…