Přejít k hlavnímu obsahu

Jak udělat medovník | recept

09. Listopad 2022

Medovník? I když původní receptura medovníků pochází z východních zemí, nedá se říct, že by existoval jen jeden „pravý medovník“ nebo „medovník originál“. Rodinné recepty na medovník se dědily z matky na dceru a pro hospodyně byly a jsou dodnes pokladem a odkazem na tradice a předky. Příprava medovníku je náročná, o tom nejsou pochyby, ale cukrařina nikdy nebyla snadné řemeslo. Medovníku je vlastní chuť medu. Ten ale v dortu plní více funkcí. Med je jeden ze vzácných darů přírody, není jen tak obyčejným sladidlem. Lidskému tělu je prospěšným lékem, který pomáhá od zdravotních neduhů a posiluje zdraví. A co víc, skvěle konzervuje, a tak je zajišťuje medovníku vysokou trvanlivost. Internetem koluje mnoho receptů na medovník, jak sami ale ve videu uvidíte, tento recept na domácí medovník se osvědčil. A není důvod, proč si takový medovník neudělat také.

Autor: chorche
Hodnocení

Diskuze k videu

Další zajímavé články

Jak udělat Medovník | recept
Jak udělat Medovník | recept. Vyzkoušejte můj osvědčený recept na dort Medovník. Dort Medovník je lahodný medový dort vytvořený podle staroslovanské r…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.