Přejít k hlavnímu obsahu

Jak udělat slavnostní výzdobu na večírek | tipy

Jak udělat slavnostní výzdobu na večírek | tipy. Chystáte rodinnou oslavu a záleží vám na tom, aby slavnostní večírek dopadl co nejlépe a všichni zúčastnění se cítili dobře? V tomto případě nesmíte podcenit výzdobu bytu, konkrétně místnosti nebo terasy, kde se večírek koná. A jelikož dominantou oslavy je vždy pohoštění, měli bychom si nechat záležet na dekoraci jídelního stolu. Nemusíte utrácet peníze za květinovou výzdobu v květinářství, utrhněte si květiny na zahradě anebo v okolní přírodě.

1

Ozdobte stoly dary přírody Příroda nyní hýří barvami, vypadá kouzelně a přímo se nabízí ke tvořivosti. Dekorace na středu stolu vytvořená z podzimního listí, ke kterému můžete přidat něco ze suchých podzimních plodů, jako třeba bodláky a divoké traviny. Stůl zároveň osvětlete svíčkami v zemitých barvách a vytvoříte tím tu pravou podzimní atmosféru a neformální výzdobu a náladu. Barevné listy také můžete použít jako jmenovky. Jména napište na listy metalickým permanentním značkovačem. Máte-li průhledné skleněné prostírání, vsuňte jeden dokonalý podzimní list pod každou prostírku.

2

Na podzimní květy váza z dýně Odřízněte vršek středně velké dýně, vydlabejte semena a dužinu, jako kdybyste chystali lampion. Naspodu vyřízněte otvor jako zavařovací sklenka, která se do dýně snadno vejde. Naplňte sklenici vodou a dejte do ní květiny.

3

Podzimní aranžmá z přírody Krásně vypadající aranžmá vytvoříme ze suchých plodů a květů, které umístíme na malý stolek nebo komodu, na krbovou římsu a kamkoliv v bytě, kde najdeme vhodný soulad s výzdobou. Nádherné aranžmá můžeme vytvořit s vysokou skleněnou vázou nebo použijeme hlubokou skleněnou mísu, kterou naplníme hnědou rýží, sušenými fazolemi nebo ptačím zobem. Najdou se i jiné prosté věci, které se stanou základem pro vaše krásné a neobyčejně elegentní aranžmá. Nebo vyrazte do přírody a nasbírejte uschlé traviny, orobince, bodláky, pryšce a jiné rostliny s dlouhými stvoly.

4

Čiré sklo a křišťál vytvoří zimní atmosféru Zapomňte na drahé aranžmá a vytvořte si sami zátiší se sklenicemi z vlastních zdrojů. Nashromážděte zajímavou kolekci skleniček, lahví, dekorativních skleněných váz a mís. Pokud máte doma broušené sklo, přidejte je tam také. Rozmístěte tyto skleněné předměty libovolně na jídelním stole nebo bufetu a do některých nádob dejte obyčejné bílé svíčky. Všechno bude zářit, blýskat se a třpytit, což podpoří slavností náladu a skvělou originalitu.

5

Překvapte návštěvu trochou halloweenské atmosféry Vytvořte neobvyklý dušičkový věnec na dveře. Vytrhejte stránky z časopisu a zmuchlejte je tak, aby připomínaly květy chryzantémy. Podobnost nemusí být přesná, jde o efekt a nikoliv o realismus. Máte-li na zahradě nějaké zvadlé a suché zbytky jako jsou listy magnólie, třapatky nebo cínie, nalepte je na věnce. Nakonec ovažte věnec diagonálně asi metrem dlouhou širokou červenou stuhou, jejíž konec necháte viset. Pokud máte stuhy dost, uvažte mašli. Pověste věnce na domovní dveře a počkejte si na ty dychtivé malé skřítky a nechte volný průběh své fantazii.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si udělat velikonoční dekorace
Jak si udělat velikonoční dekorace | DIY. Velikonoce jsou pohyblivým svátkem a proto jsou každý rok v jinou dobu. Slaví se první neděli po 1. jarním ú…
Jak a co vysadit k pergole | tipy
Jak a co vysadit k pergole | tipy. Pergoly obvykle zastřešují nebo alespoň vytvářejí příjemný stín nad terasami určenými k posezení, odpočinku a nebo…