Přejít k hlavnímu obsahu

Jak udržet koupelnu dokonale čistou?

06. Srpen 2019
Jak udržet koupelnu dokonale čistou?

Koupelna je jednou z nejvytíženějších místností domácnosti. Každý člen rodiny ji navštíví několikrát za den. Časté využití kouleny se samozřejmě podepisuje na jejím vzhledu. Zejména ve větším domácnostech není jednoduché udržet koupelnu perfektně čistou, to by znamenalo místnost uklízet každý den. Na to má čas jen málokdo. Díky moderním technologiím bylo vynalezeno řešení, jak úklid koupelny vyřešit rychle, snadno a hlavně – s dlouhotrvajícím efektem. Jak to funguje a proč musí být i vaše koupelně perfektně čistá?

1

Koupelna jako semeniště nečistoty Koupelna má vlhké klima, což z ní dělá místo, kde se nejlépe daří bakteriím a roztočům. Na 1 cm² se může nacházet až několik desítek tisíc bakterií, které ohrožují vaše zdraví. Bakterie se nejraději množí na vlhkých a tmavých místech. To je například v rozích místnosti, pod lahvemi se šamponem, sprchovým gelem, u odpadu, na sprchové hlavici a na dalších místech. Mnoho z nich se rádo usazuje a množí v houbě na mytí. Tu byste měli po každém použití pověsit a nechat odkapat. Houbu je doporučováno měnit každých cca 8 týdnů. Bakterie se také rády usazují ve spárách, stejně tak jako plísně. Daří se jim také v těžko přístupných místech – např. za koupelnovým nábytkem, pod pračkou apod. Kromě bakterií a plísní je koupelna ohrožena vznikem vodního kamene. Objevuje se na sprchové hlavici, kohoutku a odpadu. Není zdraví škodlivý, vadí po stránce estetické. I s ním si nová technologie úklidu koupelny hravě poradí!

2

Nanotechnologie a revoluce v úklidu Nanotechnologie je moderní vědecký obor, který zkoumá působení atomů. Záměrně s nimi manipuluje s jediným cílem – vytvořit materiály a látky s výjimečnými vlastnosti. V rámci nanotechnologie také vznikají roboti, miniaturní stroje složené z atomů, které fungují stejně nebo lépe jako klasická zařízení, ovšem jsou i tisíckrát menší. Poznatky z nanotechnologie v současné době prosakují do běžného života. Jedním z důkazů je revoluční technologie čištění, která umí efektivně ničit nečistoty a současně vytvořit na povrchu vysoce odolnou ochrannou vrstvu.

3

Princip lotosového květu

Nanotechnologie v oblasti úklidu využívá princip lotosového květu. Jak známo, lotosové květy vyrůstají z bahna, přesto jsou dokonale čisté. Je to díky unikátní struktuře povrchu rostliny. Vědci odhalili, že se na povrchu květu a listů nachází tenké hrbolky vysoké jednu miliardtinu metru. Ty nedovolí, aby se nečistoty z bahna dostaly k povrchu, stékají po něm dolů. Díky tomu zůstává rostlina dokonale čistá. Právě tento efekt vědci napodobili pomocí nanotechnologie. Výsledkem je revoluční způsob čistění a ochrany povrchů pomocí speciálních přípravků a hadříku.
4

Jak nanotechnologie funguje v praxi? Na úklid v koupelně se používají přípravky s unikátní složením a speciální hadřík. Přípravky využívající efekt lotosového květu vytváří na povrchu ochranný film, a tak zabraňují usazování nečistot a bakterií. Používají se na všechny povrchy koupelny – tj. na keramické obklady, sklo i na sanitární keramiku. Aplikace je snadná: Přípravek se v tenké vrstvě nanese na povrch a za pomoci hadříku se rozetře. Vytvoří se ochranná vrstva, která zabraňuje usazení nečistot i vodního kamene. Díky nanotechnologii se doba čištění zkracuje až o třetinu. Není třeba koupelnu umývat každý den. Nanotechnologie nabízí ochranu povrchů před usazováním vodního kamene a špíny až po dobu 12 měsíců. Čas od času stačí povrchy jen otřít hadříkem a získáte jistotu, že vaše koupelna bude dokonale čistá a bezpečná.

5

Kde koupit? Set nano ochrana skla a keramiky proti usazování špíny a vodního kamene koupíte na www.nano-concept.cz. Najdete zde i přípravky na efektivní čistění auta, kovů, textilií, dřeva a dalších povrchů.

Tipy

[Video] Podívejte se na video, které ukazuje princip lotosového květu na textilu.

Autor: chiquita
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak pěstovat pepřinec | rady
Jak pěstovat pepřinec | rady
Pepřinec – Peperomia z čeledi Piperaceae, čili pepřovníkovité je oblíbenou pokojovou rostlinou, která může mít mnoho podob, protože existuje asi šest…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.