Přejít k hlavnímu obsahu

Jak upéct banánové muffiny | recept

Jak upéct banánové muffiny | recept

Banánové muffiny | recept. Muffiny jistě nejsou pro zkušené pekaře ničím novým. Jsou skvělé nejen jako dezert, ale díky svému „balení“ se hodí i jako svačina na výlet, protože je lze bez úhony snadno převážet. Banány v tomto receptu figurují jako hlavní nositel chuti a zároveň těstu dodávají potřebnou lepivost a sladkost. Banány je třeba použít opravdu hodně zralé, klidně i lehce načernalé.

Co je potřeba

Co budeme potřebovat:

- 150 ml mléka
- 250 g hladké mouky
- 125 g třtinového cukru
- 1 prášek do pečiva
- špetka soli
- 2 polévkové lžíce oleje
- 2 vejce
- 4 banány

1

Při přípravě muffinů je velice důležité dodržet správný postup. Těsto rozhodně nezpracovávejte ručním mixérem, je naopak potřeba, aby bylo hutné. Nevadí ani, pokud v těstě zůstanou hrudky. Abychom docílili takové konzistence těsta, je potřeba zpracovat zvlášť sypké a zvlášť tekuté ingredience.Troubu předehřejeme na 180 °C. Nejprve si tedy připravíme dvě mísy. Do první vložíme oloupané banány. Vidličkou je rozmačkáme na kaši.

2

Potom k banánům rozklepneme po jednom vejce a postupně je zakvedláme. Do banánové směsi přilíváme po troškách mléko a olej a zapracujeme obě tekutiny tak, aby vznikla hladká konzistence.

3

V druhé míse smícháme potřebné množství hladké mouky, kypřící prášek a třtinový cukr, špetku soli, promícháme. Nakonec nasypeme suché ingredience k banánové směsi a rychle promícháme, ale jen tak, aby se suroviny propojili, ale nevymícháváme těsto příliš dlouho.

4

Připravíme si formu na muffiny, do každé prohlubně vložíme papírový košíček. Každý košíček vyplníme asi ze tří čtvrtin (viz ilustrační fotografie), musíme počítat, že těsto nabude, ale na druhé straně je potřeba, aby muffiny vyběhly i nad okraj papírového košíčku.

5

Muffiny vložíme do trouby a pečeme asi 20 minut, dobu pečení korigujte podle velikosti formy. Stav kontrolujte pomocí špejle. Upečené muffiny vyjměte z formy, nechte zchladnout a podávejte.

Autor: marketahoz
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak upéct banánovou bábovku | recept
Jak upéct banánovou bábovku | recept
Banánová bábovka | recept. Následující recept využijete, zbydou-li vám doma přezrálé hnědé banány, na které už nikdo nemá chuť. Uvnitř bývají banány j…
Jak připravit dýňovou marmeládu | recept
Jak připravit dýňovou marmeládu | recept
Dýňová marmeláda | recept. Není jistě pochyb, že dýně je v posledních letech velmi módní potravinou. Zdá se, že její užití je téměř univerzální. Dýně…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.