Přejít k hlavnímu obsahu

Jak ušetřit při sjednání povinného ručení na motorku | rady

04. Říjen 2022
Jak ušetřit při sjednání povinného ručení na motorku | rady

Jak ušetřit při sjednání povinného ručení na motorku | rady. Motocykly jsou z hlediska povinného ručení specifické. Jak zajistit, aby byla vaše motorka pojištěna kvalitně, ale přitom co nejlevněji? Vycházejte z toho, že jde o sezónní dopravní prostředek, zachovejte pár základních pravidel a můžete se dostat na dříve nedosažitelnou cenu.

1

Povinné ručení na motorku sjednávejte na internetu. Vůbec nejnižší ceny, až o 70 % levnější, než přímo u pojišťoven, vám mohou nabídnout online srovnávače pojištění. Ty se specializují na porovnávání nabídek pojišťoven mezi sebou, což je velmi výhodné, protože hned uvidíte, s jakými částkami můžete počítat.

2

Na stránce srovnávače budete vyplňovat krátký formulář. Ten je zcela nezávazný, samozřejmě zdarma a slouží ke zjištění informací potřebných pro výpočet pojistného.

3

Nejdůležitější jsou údaje o historii pojištění, ze kterých se vypočítává výše bonusu. Čím delší je doba vašeho předchozího pojištění a čím méně jste způsobili dopravních nehod, tím lépe – cena se díky bonusům může snížit až o 60 %.

4

Svou roli hraje, stejně jako u osobních automobilů, i objem motoru motocyklu. Třídy jsou 4 a nejdražší povinné ručení mají motorky nad 500 kubických centimetrů.

5

Další parametry jen těžko ovlivníte, jde zejména o věk a bydliště. Obecně platí, že mladí řidiči z velkých měst platí více, než dlouholetí řidiči z obcí s menším počtem obyvatel.

6

Máte-li zájem o sezónní pojištění (doporučujeme), stačí telefonicky kontaktovat specialistu na povinné ručení, nebo se jím nechat kontaktovat. Veškeré náležitosti s vámi vyřeší. Sezónní pojištění vám umožňuje platit jen za tu část roku, po kterou motocykl opravdu využíváte, aniž byste na zbytek měsíců museli ukládat SPZ do depozitu a zařizovat cokoliv dalšího.

7

Povinné ručení si můžete rovnou přes internet objednat. Stačí vybrat jednu z nabízených variant a vyplnit další, tentokrát už podrobnější formulář.

8

Po sjednání povinného ručení vám ihned na email dorazí dočasná zelená karta, se kterou můžete sednout na motorku a vyrazit na silnice.

Povinnerucenisrovnani.com je portál přinášející řadu informací o pojištění vozidel a umožňující toto pojištění i sjednat za ceny internetových srovnávačů. Umožňuje tak každému ušetřit na každoroční platbě povinného ručení i havarijního pojištění, a to z pohodlí domova.
Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak zrušit povinné ručení | rady
Jak zrušit povinné ručení | rady
Jak zrušit povinné ručení | rady. Nejčastějšími důvody, proč se majitelé automobilů rozhodnou ke zrušení povinného ručení, je prodej vozidla nebo obyč…
Jak vybrat povinné ručení | rady
Jak vybrat povinné ručení | rady
Jak vybrat povinné ručení | rady. Povinné ručení nebo také pojištění odpovědnosti z provozu vozidla je zákonnou povinností každého majitele vozidla, k…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.