Přejít k hlavnímu obsahu

Jak usušit růže k dekoraci do bytu | rady

Jak usušit růže k dekoraci do bytu | rady

Jak usušit růže k dekoraci do bytu | rady. Máte rádi sušené květiny a rádi byste si s nimi vyzdobili svůj byt? Jedny z nejvyužívanějších a zároveň nejhezčích květin jsou samozřejmě růže. Ty není nutné kupovat již usušené, ale pokud jsme od někoho dostali krásné čerstvé růže, můžeme jejich usušení zvládnout sami doma. Pár užitečných tipů k sušení růže pro dekoraci do bytu čtete dále.

1

Postup sušení růží není nic složitého, pokud se dodrží několik důležitých zásad, které si dále uvedeme. Nejprve je nutné najít vhodné místo pro sušení růží. Ideální je, aby byly růže sušeny ve tmě. Nutné je samozřejmě také jejich sušení na suchém místě. Toto místo by mělo být zároveň i dobře větrané a vzdušné, čím se samotný efekt sušení urychlí a nebude docházet ke vzniku plísní.

2

Pro růže existuje hned několik metod sušení. Jednou z nich je takzvané sušení ve vodě, kdy je růže postavena do nádoby s vodou, kde je maximálně 1,5 centimetrů vody. Takto růže postupně spotřebuje veškerou vodu a pomalu uschne do požadovaného vzhledu. Tímto způsobem sušení trvá obvykle okolo 10 dnů.

3

Další metodou, možná trochu experimentální, je jejich sušení v mikrovlnné troubě. Tato metoda skutečně také funguje, ale vzhledem k velikosti růží není vždy vhodná. Pokud ji však chcete vyzkoušet, určitě je dobré troubu nastavit na nejnižší možný výkon, jinak růže můžete doslova spálit a kompletně je znehodnotit.

4

Další metodu je použití vysoušecí látky, která se nazývá silikagel. Tento speciální přípravek je běžně k dostání např. v prodejně s laboratorními potřebami či na internetu a jeho účinky jsou takové, že dokáže snadno pohlcovat veškerou přebytečnou vodu. Při jeho použití tedy rostliny umístíme do nádoby, která má dno posypané touto látkou, a samotné rostliny opět posypeme. Ačkoliv může tato metoda trvat poměrně dlouho, výsledkem jsou dokonale usušené květiny, které si zachovají svůj vzhled i své barvy. Použití silikagelu při sušení se nemusíte bát, protože je naprosto netoxický.

5

Ať si vyberete jakoukoliv z výše uvedených metod, jistě se vám podaří vytvořit si krásnou přírodní výzdobu vaší domácnosti, kdy stačí sušené růže dát do vázy (samozřejmě bez vody), nebo si můžete vytvořit aranžmá s pomocí aranžovací hmoty, stuh a právě sušených růží.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vyrobit dřevěné kytičky k dekoraci
Jak vyrobit dřevěné kytičky k dekoraci
Dřevěné kytičky | DIY. Výroba dřevěných kytiček z větví různých stromů je zábava, která je vhodná i pro děti. Nepotřebujete žádné speciální vybavení,…
materiál na podzimní truhlík
Jak vyrobit podzimní dekorace | tipy
Podzimní dekorace | tipy. Pomalu přichází čas na výměnu předokenních truhlíků s květinami za podzimní výzdobu. Na podzim máme na výběr různé druhy okr…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.