Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat autodráhu | rady

Jak vybrat autodráhu | rady

Jak vybrat autodráhu | rady. Pro děti je vždy vhodné vybírat hračky, které je jen tak neomrzí. Z tohoto hlediska jsou jednou z nejpopulárnějších variant autodráha. Jelikož se nejedná o levnou hračku, ale o větší investici, tak je zapotřebí, aby autodráhy splňovaly důležitá kritéria. Ještě než se pustíte do výběru autodráhy, tak si přečtěte, na co je třeba dát pozor. Podle čeho vybrat autodráhu?

1

Výrobce autodráhy

 

Základním pravidlem je nenakupovat autodráhy z tržnic a supermarketů. Jedná se o zařízení velmi snadno náchylné k poškození, z toho důvodu je zapotřebí kupovat autodráhu od výrobce, který dokáže zajistit kompletní servis.

2

Velikost autodráhy

Autodráhy mají různé rozměry a podle nich je třeba se řídit. Jestliže vybíráte autodráhu do dětského pokoje, tak si pokoj přeměřte, abyste získali přehled o tom, kolik místa zabere autodráha.

3

Autodráha odpovídající věku dítěte

Věk dítěte je jedním ze směrodatných kritérií, kterých se musíte při výběru nové autodráhy řídit. Čím je dítě mladší, tím menší musí autodráha být. Malé dítě velkou autodráhu neocení, jelikož ji nebude schopné celou vnímat, mnohem větší radost udělá menší autodráha.

4

Typ autodráhy

Na trhu jsou digitální a analogové autodráhy. Vždy vybírejte digitální, ty nabízejí možnost jízdy většího množství aut na dráze, přejíždění mezi dráhami a různé další vlastnosti. Analogové autodráhy jsou levnější, ale nabízejí možnost pouze jednoho autíčka na jedné dráze, a dítě tak rychle ztratí o autodráhu zájem, protože ho bude nudit.

5

Měřítko autodráhy

Autodráhy jsou dostupné v různém měřítku. Podle měřítka se orientuje i velikost autíček. Nejideálnější variantou je měřítko 1:32, které je nejpopulárnější z hlediska vlastností i velikosti.

6

Autodráhy a díly a další příslušenství

Autodráhy lze obvykle přestavovat podle své fantazie. Vybírejte je i podle toho, aby se k nim daly dokoupit různé doplňky a příslušenství. Dokonce i doplňky od jiných výrobců mohou být kompatibilní s vaší autodráhou.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si vybrat dalekohled | rady
Jak si vybrat dalekohled | rady
Jak si vybrat dalekohled | rady. Chcete si pořídit dalekohled? Na trhu máte v současné době ohromný výběr různých dalekohledů různých značek, rozličný…
Jak si vybrat gril | rady
Jak si vybrat gril | rady
Jak si vybrat gril | rady. Základní rady jak vybrat gril, na které je dobré při koupi nového grilu pamatovat. Uvažujete o plynovém grilu, elektrickém…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.