Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat dětskou postýlku | tipy

Jak vybrat dětskou postýlku | tipy. Máte miminko a chcete pro něj to nejlepší. Místem, kde by mělo být miminko v naprostém bezpečí, je dětská postýlka. Výrobu dětských postýlek ovlivňuje celá řada norem, které mají zajistit jejich bezpečnost a kvalitu. Výběr dětské postýlky není radno podceňovat. Následující řádky obsahují rady, na co byste se měli při výběru dětské postýlky zaměřit. Vyberte si masivní postel od ověřeného prodejce.

1

Konstrukce postýlky

Při výběru dětské postýlky dbejte především na kvalitu materiálu, ze kterého je vyrobena. Klasické dřevěné postýlky patří k těm nejvhodnějším.

2

Poloha roštu

Je dobré, abyste vybírali postýlku, ve které budete mít možnost dvojího polohování roštu. V praxi to znamená, že když je miminko malé, můžete rošt umístit výše, abyste měli k miminku lepší přístup. Když je miminko větší a začíná si sedat, tak byste měli mít možnost umístit rošt do nižší polohy. Doporučené rozměry jsou:

- v nejvyšší poloze (kdy je rošt umístěn nejvýše) by měla být vzdálenost od povrchu matrace k horní hraně postýlky 200 mm

- v nejnižší poloze (kdy je rošt umístěn nejníže) by měla být vzdálenost od povrchu matrace k horní hraně postýlky 500 mm

3

Zajišťovací mechanismy

Postýlka, pokud má otevíratelné bočnice, by měla mít dostatečně kvalitní a stabilní zajišťovací mechanismy, které nebude dítě schopno samo odjistit.

4

Montážní mechanismy

Veškeré součástky, šroubky a montážní prvky musí být z bezpečných materiálů. Také musí být v postýlce umístěny a zakryty tak, aby k nim dítě nemělo přístup. Dítě může drobné a uvolněné součástky polknout nebo se o ně poranit.

5

Rozměry mezer

Mezery mezi jednotlivými dřevěnými příčkami musí být pro dítě bezpečné. Nesmí být od sebe vzdáleny natolik, aby jimi dítě protáhlo hlavu.

6

Kolečka

Je-li postýlka postavena na kolečkách, měla by být kolečka zajištěna brzdovým systémem. Pečlivě vyzkoušejte, zda-li je postýlka po zajištění koleček opravdu stabilní a stojí-li na místě.

7

Návod

Součástí postýlky by měl být návod, který obsahuje nejen popis všech částí postýlky, nářadí a šroubů potřebných pro její sestavení, ale také montážní výkres, který vás krok po kroku navede, jak postýlku správně sestavit. Pamatujte na důležitý fakt, že se při montáži postýlky nesmí používat samořezné šrouby, které by následně mohly způsobit poranění dítěte.

8

Matrace

Součástí návodu postýlky by měl být rozměr matrace, který je pro daný typ postýlky vhodný. Vždy dodržujte předepsaná doporučení, aby byla postýlka pro vaše dítě bezpečná. Dbejte na nákup kvalitní matrace. Dnes lze naštěstí pořídit kvalitní matrace za příznivé ceny.

9

Doporučení

Nenahrazujte klasickou dětskou postýlku, postýlkou cestovní. Cestovní postýlka je dobrá na cesty nebo dopolední či odpolední spánek miminka. Není však plnohodnotnou náhradou klasické dětské postýlky. Cestovní postýlka nemá dřevěné laťky, které umožňují lepší proudění vzduchu, dále zde není rošt a vhodná matrace, které zajišťují správný vývoj miminka.

Autor: chiquita
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak na čištění nábytku | rady
Jak na čištění nábytku | rady. Čištění čalouněného nábytku má svá úskalí - nábytek nesmíte přemokřit. Čištění nábytku z pevných materiálů, jako je nap…
Jak si vybrat polštář a matraci | rady
Jak si vybrat polštář a matraci | rady. Postel – nejoblíbenější místo odpočinku, kde každý tráví přibližně třetinu své existence. Pohodlné lůžko předs…
Jak vybrat kuchyňskou digestoř | rady
Jak vybrat kuchyňskou digestoř | rady. Odsavače par se do panelákových kuchyní začaly budovat sice už před iks lety, ale až v poslední době jsou velic…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.