Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat dobrého automechanika | rady

Jak vybrat dobrého automechanika | rady. Pokud máte vozidlo, tak vám jistě již mnohokrát problesklo hlavou, že by bylo dobré mít i automechanika. Ten kdo automechanika nemá, tak je odkázán na různé autoservisy, jedná se ovšem o nevhodné řešení, jelikož zaplatíme zbytečně mnoho peněz, za opravy i prohlídky, a navíc je čekací doba na opravy mnohdy velmi dlouhá. Ideálním řešením je nalezení dobrého automechanika, jak ho vybrat?

1

Služby

Jako první je vhodné se zaměřit na služby, které automechanik nabízí. Zaměřte se na to, aby dokázal udělat kompletní prohlídky a opravy vozů, obstarání náhradních dílů, přezouvání pneumatik, zajištění technických kontrol, poradenství aj. Jestliže vám dokáže poskytnout pouze nějaké služby, tak neztrácejte čas a najděte si jiného automechanika. Jestliže stále využíváte jednoho, tak je schopen si na vás udělat čas, nabídnout lepší ceny a získáte tak zcela individuální přístup.

2

Věk

Nikdy si nevybírejte mladého automechanika, ale naopak staršího a zkušeného, který má již mnoho let praxe.

3

Vzdálenost

K automechanikovi to musíte mít co nejblíže. Pokud bude váš automechanik stovky kilometrů daleko, tak vám budou jeho služby k ničemu.

4

Ceny

Velmi důležité kritérium, ceny jednotlivých automechaniků se mnohdy liší. Neřiďte se zpravidla pouze nejnižší cenou, ale předraženého automechanika také nepotřebujete.

5

Čas

Zjistěte si, jak je na tom automechanik s časem. Jestliže je stále zaneprázdněný a neustále vše odkládá, tak zvolte raději automechanika, který má k ruce i nějaké pomocníky a je schopný si na vás udělat čas skoro vždy.

6

Reference

Často nejlepší výběr uděláte, pokud si svého automechanika vyberete přes reference. Řiďte se nejlépe doporučením svých příbuzných nebo svých dobrých přátel. Obvykle i na doporučení někoho jiného se nám pak od automechanika dostane zcela jiného přístupu.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak snížit spotřebu paliva | tipy
Jak snížit spotřebu paliva | tipy. Neustálý růst cen pohonných hmot nás nutí k zamyšlení, jak snížit spotřebu benzínu nebo nafty u svého automobilu. Z…
Jak zazimovat motorku | rady
Jak zazimovat motorku | rady. Motorka není pro motorkáře pouze koníčkem, je to jejich vášní. Tato vášeň ovšem končí se zimním obdobím, kdy je potřeba…
Jak pečovat o alu kola | rady
Jak pečovat o alu kola | rady. Alu kola má v dnešní době již většina nových vozů. Dokonce i mnoho majitelů starších typů aut si rádo pořizuje alu disk…
Obrázek není k dispozici
Jak podat výpověď pojistné smlouvy
Pokud jste aktivní řidič, a zároveň se vám nelíbí cena pojistné smlouvy, máte právo pojistnou smlouvu změnit. Aby ke změně pojistné smlouvy mohlo dojí…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.