Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat mezi pružinovou a taštičkovou matrací

Jak vybrat mezi pružinovou a taštičkovou matrací

Existuje celá řada různých matrací. Vybírat si tak dnes můžete mezi latexovými matracemi, gelovými matracemi, PUR – sendvičovými matracemi, matracemi ze studené pěny, pružinovými matracemi, pružinovými taštičkovými matracemi anebo třeba také matracemi vyrobenými z líné pěny. Pružinové a taštičkové matrace patří v současnosti mezi nejkvalitnější a nejoblíbenější matrace. Víte, jaký je mezi nimi rozdíl a podle čeho matraci vybírat?

Co je potřeba

• Internet
• Nějaké znalosti
• Informace

1

Hledáte kvalitní matraci s dlouhou životností, dobrou elasticitou a oporou? Vyberte si tedy pružinovou matraci. Jenže není pružinová matrace jako pružinová matrace.

2

Pokud chcete pro své spaní doopravdy to nejlepší, nekupujte si klasickou pružinovou matraci, ale kupte si raději pružinovou taštičkovou matraci.

3

Když si vyberete klasickou pružinovou matraci, rozhodně neuděláte špatně. Pružinová matrace má jádro vytvořené z jednoho celku. Po celé ploše je rozprostřeno 100–200 pružin, které jsou navzájem pevně spojeny. Taková matrace dokáže tělu poskytnout dostatečnou oporu a zároveň má i dobrou elasticitu. Pozitivní na pružinové matraci je i cena matrace, dlouhá životnost (až 20 let), vysoká prodyšnost, výška matrace a antialergičnost. Velkým negativem je bohužel skutečnost, že pružiny vydávají zvuk, jenž nemusí být pro každého příjemný. A právě proto byla vyvinuta taštičková matrace.

4

Pokud tedy chcete naprostou špičku, kupte si proto raději taštičkovou matraci. Taštičková matrace je pružinovou matrací druhé generace. Taštičková matrace, na rozdíl od klasické pružinové matrace, má v jádru pružin dokonce až zhruba 1000 a 1200. Tyto pružiny však nejsou spojeny do jednoho celku, ale jednotlivé jemné pružiny jsou schovány ve stejných taštičkách. Každá pružina má tedy svou vlastní taštičku. Díky takovému uspořádání může mít taštičková matrace více bodových zón než klasická pružinová matrace. Tělu tak taštičková matrace poskytuje ještě větší komfort (než klasická pružinová matrace), zajišťuje dokonalou oporu a ochranu před otlaky, vznikem bolesti zad, aniž by omezovala v některé části těla průtok krve. Taštičková matrace je oproti klasické pružinové matraci také ještě více prodyšná a hypoalergenní.

5

Taštičkovou matraci bez váhání zvolte do postele s polohovatelným roštem. Kombinace klasické pružinové matrace s polohovatelným roštem není vhodná.

6

Na plný podklad bez roštu potřebujete dobře prodyšnou matraci. I když je i pružinová matrace dobře prodyšná, kupte si raději taštičkovou matraci (pružinovou matraci 2. generace), s níž budete mít naprostou jistotu

Internetový obchod Rothwell International svým zákazníkům nabízí bezplatné telefonické poradenství při výběru postelí a matrací pro zdravé spaní. Navštivte rothwell.cz a nechte si na čísle 800 700 075 odborníky zdarma poradit.

Tipy

Máte nějaké zdravotní potíže, bolí vás klouby, záda, jste po operaci anebo v posteli strávíte většinu dne? Pak potřebujete zdravotní anebo ortopedickou matraci. I v tomto případě se porozhlídněte po taštičkové matraci. Zde však hledejte takovou, která má v sobě i vrstvu líné pěny. Pouze taková matrace vám pak může nabídnout to, co jiné doposud nedokáží. Líná pěna dokáže tělo pěkně obejmout a přizpůsobit se přesně podle potřeb člověka. Pro každou část těla přitom zajišťuje jinou tuhost, přesně tak, jak je to nezbytné. Líná pěna je schopna regulovat svou teplotu, čímž snižuje pocení, které je jedním ze zásadních faktorů špatného spánku, vzniku opruzenin a proleženin.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak poznat kvalitní a nekvalitní matrace
Jak poznat kvalitní a nekvalitní matrace
Za svého života prospíme téměř jeho třetinu. I když spíme, náš mozek usilovně pracuje. V průběhu spánku dochází k celé řadě důležitých procesů, díky n…
Jak si vybrat futon
Jak si vybrat futon
Futon je tenká, ručně vyráběná matrace z přírodních materiálů, mimořádně skladná, pohodlná a variabilní. V Japonsku má dlouholetou tradici, a i když s…
Jak vybrat správnou matraci | rady
Jak vybrat správnou matraci | rady
Jak vybrat správnou matraci | rady. Potřebujete koupit novou matraci a přemýšlíte, jak a kde začít? Výběr nové matrace není úplně jednoduchou záležito…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.