Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat přilbu nebo helmu na in line brusle | rady

Jak vybrat přilbu nebo helmu na in line brusle | rady

Jak vybrat přilbu nebo helmu na in line brusle | rady. Ježdění na in line bruslích je v současnosti velice oblíbenou sportovní činností, avšak podle zdravotníků také velmi nebezpečnou. Odborníci se shodli, že právě při jízdě na bruslích dochází nejčastěji k vážným úrazům, a to hlavně hlavy. Za těmito úrazy však ve velkém procentu případů stojí nezodpovědnost sportovců, kteří při bruslení nepoužívají chrániče. Těmi nejzávažnějšími úrazy jsou traumata hlavy. Dbejte na svou bezpečnost, kupte si na in line jízdu pořádnou přilbu!

1

Pokud si chcete koupit přilbu na in line brusle, nejprve musíte znát její velikost. Existují různě veliké přilby na in line brusle, které nesou označení UNISEX, M a L. UNISEX se rovná obvod hlavy 52 – 57 cm, pod velikostí M se skrývá obvod hlavy 54 – 57 cm a pod velikostí L se skrývá obvod hlavy 58 až 60 cm. Většina helem však dnes již má stahovací mechanismus, s nímž si můžete velikost nastavit. Pokud velikost hlavy nevíte, změřte si ji. Obvod hlavy se měří přibližně dva centimetry nad obočím. Metr při měření obvodu hlavy veďte okolo hlavy těsně nad ušima.

2

Pohlídejte si, aby helma na in line brusle měla osvědčení o skutečné bezpečnosti.

3

Při výběru přilby na in line ježdění je nutné, abyste byli trpěliví a přilby si důkladně ozkoušeli. Nespokojte se hned s tou první přilbou, která vám padne do ruky. Helmu si nasaďte na hlavu, dotáhněte a zkuste se hýbat, jako kdybyste jezdili na bruslích. Při zkoušení si všímejte, zda vám helma na hlavě dobře sedí, nikde se nehýbe, netlačí, ani nedře.

4

Pohlídejte si odvětrávání přilby. Čím více je helma na in line helmy prodyšná, tím lépe. Větrání představují otvory, které jsou kryty bezpečnostní síťkou, která zabraňuje průniku kamínků větviček atd.

5

Přilbu na in line brusle si vždy vyberte také s ohledem na styl bruslení (a také podle toho, kde jezdíte). Tak například pro výlety na bruslích a časté ježdění na bruslích je lepší koupit si lehkou, extra odvětrávanou přilbu, naopak pro agresivní styl jízdy (např. na U rampě) je zapotřebí, aby helma byla mohutnější, kompaktní a hlavně uzavřená (pouze tak vás může pořádně při pádu ochránit).

6

Přilbu na in-line brusle si můžete vybírat také podle výstelky, ta může být v přilbě připevněna na pevno anebo může být snímatelná. Snímatelná výstelka představuje vysoký komfort, snadnou údržbu a možnost si ji upravit podle potřeby. Snímatelnou výstelku můžete snadno vyprat a vložit do helmy. V případě, že výstelka je v přilbě zafixována na pevno, je vhodné, abyste ještě na hlavě měli čelenku, šátek, případně tenkou čepici.

7

V obchodech se můžete setkat s přilbami na inline brusle bez kšiltu anebo s kšiltem. Helmy s kšiltem pak můžeme rozdělit do dalších dvou kategorií, na ty s kšiltem připevněným na pevno a s odnímatelným kšiltem. Kšilt vás chrání nejen před sluníčkem, ale také i před zraněním kamínky, větvičkami a podobně. Kšilt u helem pro agresivní inline bruslení musí být integrovaný.

8

Dalším vodítkem při nákupu přilby na in-line brusle jsou peníze. Nejnižší cena dětských přileb se pohybuje okolo 300 korun. Nejnižší cena helem pro dospělé se pohybuje okolo 500 korun. Ty nejdražší přilby pro in line bruslení stojí přes 2000 korun. Mějte však na paměti, že vysoká cena vždy nepředstavuje vždy to nejlepší.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat vázání na snowboard | rady
Jak vybrat vázání na snowboard | rady
Jak vybrat vázání na snowboard | rady. Vázání na snowboard patří k těm nejdůležitějším prvkům na snowboardu. Jen se správně zvoleným snowboardovým váz…
Jak vybrat inline brusle | rady
Jak vybrat inline brusle | rady
Jak vybrat inline brusle | rady. Přibývá výrobců inline bruslí a také typů kolečkových bruslí pro různé styly jízdy. Vyznat se v nabídce inline bruslí…
Jak vybrat dětskou helmu na kolo | rady
Jak vybrat dětskou helmu na kolo | rady
Jak vybrat dětskou helmu na kolo | rady. Nejen, že nošení helmy u jedinců mladších osmnácti let předepisuje zákon, ale zároveň se jedná o nejdůle…
Jak připravit jízdní kolo na sezónu
Jak připravit jízdní kolo na sezónu
Jak připravit jízdní kolo na sezónu | rady a tipy. Jaro se blíží a s ním i první vyjížďky na kole. Ať už bicykl používáte jen pro přepravu do práce, n…
Jak vybrat zámek na kolo | rady
Jak vybrat zámek na kolo | rady
Jak vybrat zámek na kolo | rady. Před výběrem zámku na kolo si musíte ujasnit, kolik kol chcete zamykat a jak by tedy měl být zámek dlouhý, zda chcete…