Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat příslušenství k tabletu | rady

Jak vybrat příslušenství k tabletu | rady. Příslušenství k tabletu - to jsou různé držáky, dokovací stanice, ochranné fólie, pouzdra nebo klávesnice, které možnosti a funkce tabletu rozšiřují nebo chrání třeba před rozbitím. Které příslušenství k novému tabletu vybrat? Co je na trhu s příslušenstvím k tabletu k mání? Napoví následující řádky.

1

Hudební příslušenství pro tablet

Tablet je multimediální zařízení a byla by škoda nevyužít všechny jeho funkce. Jistě budete na svém tabletu spouštět videa nebo si přehrávat hudbu, a proto sluchátka nebo reproduktory přijdou vhod. Při výběru sluchátek byste se měli rozhodnout, zda budete chtít bezdrátová sluchátka. Pokud ano, je vhodné si zjistit ještě před nákupem sluchátek, zda budou kompatibilní s vaším tabletem. To samé platí pro reproduktory, pokud ovšem vybíráte reproduktory namísto domácího kina či hi-fi věže, tak je vhodné více zainvestovat a vybrat si variantu 2+1, 3+1 nebo 5+1.

2

Klávesnice jako příslušenství k tabletu

Tablet jako přenosné zařízení skvěle slouží k prohlížení webových stránek. Horší to ale je, když potřebujete poslat e-mail nebo připravit nějaký dokument. Pomůže připojitelná klávesnice. Pro tablety si můžete vybrat několik typů klávesnicí. Elegantním a praktickým řešením je klávesnice s Bluetooth, kterou lze s tabletem spojit bezdrátově a vytvořit si tak dočasný notebook. Nenáročnou možností jsou i gelové klávesnice. Gelové klávesnice je ohebná a dobře omyvatelná. Ohebná gumová konstrukce klávesnice je vhodná do každého pracoviště se zhoršenými pracovními podmínkami, takže k tabletu praktické a ideální příslušenství.

3

Držáky na tablet

Využít tablet v autě se spuštěnou GPS navigaci? Proč ne? Stačí si pořídit držák do auta, který připnete na palubovku. Mezi nejprodávanější držáky do auta se řadí univerzální držáky, které umožňují vyměňovat mobilní telefon za tablet. Cena začíná už na 350 Kč, není to proto finančně nákladná investice. Kromě držáku do auta si můžete pořídit i držák na kolo, chcete-li být ve spojení i během cyklistického výletu. Držák na stůl si lze libovolně nastavovat například pro sledování filmů. Nejlevnější univerzální držák na stůl pro tablety od 7'' - 10,4'' vyjde na 500 Kč.

4

Pouzdra na tablet a ochranné fólie

Když už nějaké příslušenství kupovat, tak rozhodně pouzdro na tablet. Není pochyb, že budete chtít si svůj tablet odnášet i z domu a používat jej v MHD, autě, na dovolené nebo u kávy v kavárně. Originální příslušenství třeba na iPad je sice dražší než běžně dostupné výrobky na trhu, při jejich koupi ale budete mít jistotu, že pouzdro sedí na váš model. Upřednostníte-li neznačkové pouzdro na tablet, hlavní je, aby velikost odpovídala velikosti tabletu. Připlaťte si za polohovací pouzdro, díky kterému můžete tablet nastavit do libovolné polohy. Ochranná fólie chrání displej přej poškrábáním - je to tedy praktické příslušenství, díky kterému prodloužíte životnost tabletu.

5

Dokovací stanice

Pro nabíjení nebo synchronizaci tabletu se na trhu objevují dokovací stanice, označované i jako dockovací stanice. Některé stanice jsou určeny k dobíjení, jiné nabídnou rozšíření o kvalitní reproduktory, zesilovače, různé konektory navíc, které můžou přijít vhod při každodenní práci s tabletem. Podle rozšiřitelnosti dokovací stanice se ceny pohybují od pár set korun do cca 5000 Kč. Na rozdíl od příslušenství, jako je pouzdro na tablet nebo ochranná fólie, je dobré se poradit s prodejcem.

6

Dotyková pera

Zásadně je vybírejte podle použití. Pro malování jsou určena velmi citlivá pera s drobným hrotem, jiná jsou určena pro dobré ovládání aplikací, ale jsou i pera pro univerzální použití. V obchodech s elektronikou je najdete pod označením stylusy a jejich cena se pohybuje okolo dvou až čtyř stovek. Speciální pero nahrazuje vaše prsty, pomáhá také udržovat tablet čistý a bez šmouh. S dotykovým perem píšete na tabletu stejně jako s klasickým perem, pro kreslení je proto ideálním příslušenstvím k tabletu.

7

Kabely, rozbočovače, adaptéry

Prostřednictvím kabelů můžete rozšířit použití tabletu pro další přístroje, které používáte. Rozbočovače vyberte, pokud je počet konektorů na tabletu nedostatečný. Jestliže cestujete vozem, tak zvažte pořízení adaptéru do auta.

8

Herní konzole na tablet

Tablet je o zábavě a k zábavě patří i hraní počítačových her. Výrobci tabletů a příslušenství mysleli i na vášnivé a rekreační hráče her a na trh uvádějí nové modely herních konzolí. Jsou podobné ovladačům na Playstation, případně mají více tlačítek pro ovládání hry.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat kuchyňskou digestoř | rady
Jak vybrat kuchyňskou digestoř | rady. Odsavače par se do panelákových kuchyní začaly budovat sice už před iks lety, ale až v poslední době jsou velic…
Jak vybrat odšťavňovač | rady
Jak vybrat odšťavňovač | rady. Zdravý životní styl je neustále v módě a k němu se pojí i zdravé návyky, mezi které patří pití čerstvé ovocné a zelenin…
Jak vybrat meteostanici | tipy
Jak vybrat meteostanici | tipy. Pořízení meteostanice může v mnohém zjednodušit život. Díky přesným údajům si můžeme snadno plánovat různé aktivity. J…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.