Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat ten nejlepší monitor dechu

16. Únor 2020

S monitorem dechu se mnohé maminky setkávají ještě v porodnici. Jde o certifikovaný zdravotnický přístroj, který kontroluje dechové pohyby miminka. Díky tomuto užitečnému zařízení můžete mít nad vaším děťátkem maximální kontrolu i během spánku. Který je ten nejlepší?

1

Jak funguje monitor dechu?

Syndrom náhlého úmrtí kojenců děsí snad každého rodiče. Kvalitní monitor dechu vás však upozorní na to, že miminku se zastavil dech, začne se dusit nebo vdechne cizí předmět. Alarm v podobě zvukové a světelné signalizace se většinou spustí do 20 sekund od posledního nádechu miminka. Přístroj většinou spustí alarm iv případě, že dechová frekvence děťátka klesne pod hranici 10 nádechů za minutu nebo když začne dítko zvracet.

V případě, že uslyšíte alarm, snažte se zachovat rozvahu. S miminkem totiž ve většině případů stačí zatřást, aby se probudilo, mnohdy děťátko vzbudí zvukový alarm. Toto jsou nejoblíbenější typy monitorů:

• Deskový monitor dechu

Tento typ monitoru patří mezi nejrozšířenější. Sestává ze dvou částí, a sice kontrolní a snímací desky, u nichž je mimořádně důležitá právě jejich správná instalace.

• Mobilní monitor dechu

Tento monitor dechu ocení všichni rodiče, kteří tráví hodně času na cestách nebo také v případě, že vaše děťátko občas spí i při vás v posteli. Velmi jednoduše se s nim totiž manipuluje a nepřekáží vám žádné kabely. Tento typ monitoru jen jednoduše připnete na plenku miminka tak, aby se dotýkal bříška, a tedy mohl snímat dech miminka. Při tomto typu monitoru však mějte na mysli skutečnost, že hrubé přikrývky nebo deky, umí potlačit hlasitost alarmu.

• Monitor dechu s elektronickou chůvou

Tento druh monitoru je vhodný pro všechny ty, kteří chtějí kontrolovat dech miminka i audiovizuální. Ocení ho jistě ti rodiče, jejichž dítě spí ve vedlejší místnosti, ze které byste pípání alarmu nemuseli slyšet.

Náš tip: Pozor, v případě, že jste si vybrali právě deskový monitor dechu, občas se vám může přihodit falešný poplach. Ve většině případů za to může příliš hrubý matrac, proto se před jeho koupí vždy poraďte s prodávajícím. K takovému poplachu však může přijít i díky nesprávnému zapojení, slabým bateriím nebo přesunu miminka mimo desku.

2

Jak ho používat

Použití monitorovacího zařízení není vůbec náročné. Stačí jen dodržet pár základních pokynů.

- Snímací desky umístěte v postýlce pod matraci tak, aby miminko nijak neomezovaly.

- Připojte k ní kontrolní jednotku tak, aby děťátko na ni nemělo dosah. Ideální právě na boční straně postýlky.

- Pokud máte novorozeně, postačí vám i jídla snímací deska. V případě starších dětí nebo dvojčat je ideální pořídit dvě až čtyři takové desky. Zde jen chceme připomenout, že v případě dvojčat musí mít každé miminko dvě kontrolní jednotky.

Náš tip: Chcete při nákupu dětského monitoru ušetřit? Tak pak vám jistě pomohou skvělé slevové kupóny, kódy, slevy nebo výprodeje. Okay slevový kupón nebo Alza slevový kupón jistě stojí za vyzkoušení.

A jak zjistíte, zda monitor dechu funguje správně? Velmi jednoduše. Stačí, když položíte děťátko do postýlky a zapnete monitor. S každým nádechem se rozblikají zelené kontrolky, které hlásí, že vše je v pořádku. Následně miminko z postýlky vytáhněte, pokud se po 20 sekundách spustí alarm, máte jistotu, že podložka funguje. A ještě jedna měla rada na závěr, při výběru investujte do takových přístrojů, které dokáží zachytit informaci o stavu baterií.

Návod obsahuje komerční sdělení.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.