Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat vhodný pelíšek pro psa | rady a tipy

Jak vybrat vhodný pelíšek pro psa | rady a tipy

Jak vybrat vhodný pelíšek pro psa | rady a tipy. Zatímco na tom, jakého pejska si přivedete domů, se shodla celá rodina, při výběru pelíšku to tak být nemusí. Na trhu je dnes tolik různých produktů, že vyznat se v nich může být problém. Než pelíšek koupíme, měli bychom vzít v potaz několik důležitých faktorů. Které to jsou? Jak vybrat vhodný pelíšek?

1

Řiďte se především velikostí a hmotností psa. I když bude pelíšek ve slevě a jeho design je úžasný, zohledněte především to, aby byl pro zvíře pohodlný. Stráví v něm hodně času, a proto výběr nepodceňujte. Dbejte i na takové detaily, jako je velikost podložky nebo matrace. Ta by měla odpovídat rozměrům pelíšku, aby se zbytečně neshrnovala.

2

Jestliže máte malý byt, zamyslete se nad tím, kam pelíšek umístíte. Možná bude nutné tomu maličko přizpůsobit nábytek, aby se pelíšek do místnosti vešel. Ideální je například roh místnosti, kde bude mít pes klid a dostatek soukromí. Proto zjistěte, jestli se tam vyhlédnutý pelíšek co do velikosti hodí.

3

Pokud jde o tvar, záleží na tom, v jaké poloze spí pes nejraději. Jestliže se stočí do klubíčka, vyberte oválný tvar. Počítejte ale s tím, že třeba v létě mu bude horko, a tak se nesvine, ale bude spát natažený. Velkým plemenům, která často odpočívají s nataženými končetinami, by mohla stačit klasická pohodlná matrace. Dejte ale pozor na to, aby neležela přímo u zdi, a to nejen kvůli udržování čistoty, ale i proto, aby na psa netáhlo.

4

Menší plemena, která bývají vznětlivější a reagují přehnaně i na sebemenší podněty, uvítají různé boudičky, domečky nebo příbytky ve tvaru iglú, kde mají větší klid.

5

Kupujete-li pelíšek pro dospělého psa, ale přitom máte doma ještě štěňátko, nepořizujte těsný pelíšek. Zvíře v něm musí mít dostatek místa, a proto počítejte zhruba tak s 15 centimetry v obou rozměrech navíc. Představte si, jak velký je dospělý jedinec, a podle toho vybírejte. Aby se tam mládě cítilo dobře, vystelte mu provizorně jeho nový příbytek dekou. Tím zaplníte volný prostor, do kterého doroste.

Jestliže dáte pelíšek do chladné chodby, měl by mít vyšší boky, aby na psa netáhlo.

6

Pokud jde o materiál, i tady je z čeho vybírat. Někdo dává přednost přírodním materiálům, a tak sáhne po vyplétaném dřevěném pelechu. Asi nejlepší co do údržby je pelíšek z umělé hmoty, který se dá snadno čistit.

Bude-li pes odpočívat na terase nebo na zahradě, zvolte materiál, který je odolný proti vlhkosti.

Tipy

Pejska měřte vleže, abyste zohlednili, jak velkou plochu skutečně zabere. Výška v kohoutku nestačí.

Pokud máte křížence, bude nejspíš obtížné odhadnout, jak velký bude, až dospěje. Počítejte s tím, že v budoucnu možná budete pořizovat ještě jeden pelíšek.

Autor: MARTI
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se zbavit vytí a štěkání psa | rady
Jak se zbavit vytí a štěkání psa | rady
Jak se zbavit vytí a štěkání psa | rady. Říká se, že pes, který štěká, nekouše. Bohužel v mnoha případech může být takové štěkání velmi nepříjemné, a…
Jak naučit psa čůrat venku | rady
Jak naučit psa čůrat venku | rady
Jak naučit psa čůrat venku | rady. Radost z nového štěňátka může pokazit neustálé uklízení loužiček. Neházejte flintu do žita, každého psa lze naučit…
Jak vybrat správnou matraci | rady
Jak vybrat správnou matraci | rady
Jak vybrat správnou matraci | rady. Potřebujete koupit novou matraci a přemýšlíte, jak a kde začít? Výběr nové matrace není úplně jednoduchou záležito…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.